wtorek, 05 grudzień 2023 09:16

30 lecie Szkoły Cechowej w Nowym Sączu

W dniu 30 listopada w Nowym Sączu odbyła się uroczystość 30-lecia Rzemieślniczej Branżowej Szkoła I Stopnia w Nowym Sączu. W wydarzeniu wzięła udział liczna delegacja MIRiP: Prezes Janusz Kowalski, Dyrektor MIRiP Anna Adamczyk wraz z zastępcą Tomaszem Kowalikiem oraz Dyrektor ZSRiP Elżbieta Kosacka.

Po uroczystej Mszy Świętej, zaproszeni goście, członkowie Cechu, dyrekcja, nauczyciele, rzemieślnicy - mistrzowie szkolący oraz uczniowie spotkali się na okolicznościowej akademii w Miejskim Ośrodku Kultury. Podczas uroczystości, zasłużonym dla rzemiosła nowosądeckiego, wręczone zostały medale i odznaczenia. Z rąk Janusz Kowalskiego (Z-cy Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie) oraz Tadeusza Szewczyka (Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu, Członek Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego) zostały wręczone Platynowe, Złote i Srebrne Medale imienia Jana Kilińskiego. Młodzież klas I z Szkół Cechowych z Nowego Sącza i Złockiego złożyła ślubowanie, a następnie uczniowie zostali pasowani na uczniów rzemiosła.

• SzkolaNowySacz00
  • SzkolaNowySacz001