sobota, 15 czerwiec 2019 11:46

Małgorzaty dla Małopolski

W ramach Małopolskiego Kongresu Kobiet, który odbył się w sobotę 15 czerwca 2019 roku w Auditorium Maximum UJ, Małgorzata Jantos, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miasta Krakowa urządziła panel dyskusyjny pt. Małgorzaty dla Małopolski. Oprócz wykładów i dyskusji były też występy artystyczne, wspólna fotografia i wiele innych atrakcji m.in. prezenty dla Małgorzat. Była też obecna słynna Małgorzata! Tytuł "Super Małgorzaty" w tym roku kapituła złożona z 7 Małgorzat przyznała wybitnej śpiewaczce Małgorzacie Walewskiej, która osobiście nagrodę odebrała.
Nie rozpisywalibyśmy się o tym wydarzeniu, gdyby nie fakt, że o ufundowanie nagrody dla Super Małgorzaty organizatorzy zwrócili się do Janusza Kowalskiego, prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, reprezentanta krakowskiego Cechu Złotników i właściciela Artystycznej Pracowni Złotniczej Elja.
Prezes Janusz Kowalski przystał na propozycję i ufundował piękny naszyjnik z malachitem, który osobiście wręczył Super Małgorzacie, słynnej primadonnie Małgorzacie Walewskiej.

Dyrektor Izby Anna Adamczyk pisze: Przesyłam informacje otrzymane ze Związku Rzemiosła Polskiego materiały dotyczące zmian prawnych i organizacyjnych i realizacji kształcenia zawodowego.

Oto pismo ze Związku Rzemiosła Polskiego

Szanowni Państwo,

Związek Rzemiosła Polskiego – Zespół Oświaty Zawodowej i Problematyki Społecznej uprzejmie informuje, że zakończyliśmy cykl 16 regionalnych wydarzeń związanych z upowszechnianiem innowacyjnych rozwiązań dotyczących przechodzenia z edukacji na rynek pracy oraz wdrażania zmian prawnych dotyczących kształcenia branżowego.

W regionalnych spotkania (po jednym w każdym województwie), przygotowanych z zaangażowaniem Izb Rzemieślniczych i Cechów, łącznie uczestniczyło ponad 480 osób związanych z kształceniem zawodowym.

Jednym z głównych zagadnień omawianych w czasie w/w spotkań były zmiany prawne i organizacyjne dotyczące organizacji i realizacji kształcenia zawodowego.

Pełna treść pisma – w załączeniu.

W załączniku przesyłamy do Państwa - do wiadomości i wykorzystania prezentację zawierająca zestawienie najistotniejszych kwestii dotyczących kształcenia w rzemiośle.

Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław) wygrał czwartkowe Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa, tradycyjnie poprzedzające Małopolski Wyścig Górski. Złoty Pierścień Krakowa to nagroda, którą od 17 lat funduje Janusz Kowalski, właściciel Artystycznej Pracowni Złotniczej z ul. Siennej 6, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczościw Krakowie. Od kilku lat Janusz Kowalski funduje również 3 srebrne Pierścienie Krakowa dla triumfatorów wyścigów w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. Paterski, który notuje bardzo dobry sezon, w finałowym wyścigu nie pozostawił rywalom złudzeń. Bardzo pewnie pokonał Mateusza Komara (Voster ATS) i Patryka Stosza (CCC Development Team). Tym samym Paterski do pierwszego etapu MWG przystąpi w koszulce lidera imprezy.

Janusz Michalczak pisze w Dzienniku Polskim z 13 czerwca 2019 o Małopolskich Rzemieślnikach Roku 2018.

Prezes Janusz Kowalski w wywiadzie w Dzienniku Polskim z 12 czerwca w ostrych słowach skrytykował tzw. deregulację rynku, w efekcie której każdy może prowadzić firmę bez żadnych kwalifikacji. To niewłaściwa polityka, dowodem tegio jest tekst w Dzienniku Gaziecie Prawnej z dnia 13 czerwca pt. Deregulacja w tył zwrot.

Może to pierwsza jaskółka zmian?

Prezes Janusz Kowalski zapowiedział skomentowanie tych informacji.

wtorek, 11 czerwiec 2019 10:35

Rejs 30-lecia firmy MiB Optic

Grzegorz Mielnicki, wiceprezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie obchodzi w tym roku wielki jubileusz 30-lecie swojej firmy MiB Optic. Tak się złożyło, że jubileusz został ukoronowany osobistym sukcesem Grzegorza Mielnickiego, który podczas Święta Rzemiosła Polskiego 2019 został uhonorowany najwyższym rzemieślniczym odznaczeniem - Szablą Kilińskiego. Kilka dni potem kolejny sukces. Podczas Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie godło Teraz Polska przyznane zostało jego firmie MiB Optic.

Grzegorz Mielnicki, wicprezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, w poniedziałek 3 czerwca br. odebrał podczas Gali w Teatrze Wielkim w Warszawie godło Teraz Polska przyznane jego firmie MiB Optic.

Gratulujemy!

wtorek, 04 czerwiec 2019 09:56

Innowacje to przyszłość

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, który jest koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji przesyła informację o tegorocznej 9. edycji Festiwalu.

www.innowacyjna.malopolska.pl

2 czerwca, w niedzielę, odbyły się uroczystości intronizacyjne w krakowskim Bractwie Kurkowym. Królem jest właściciel sieci hoteli Kazimierz Adam Rajpold, zaś marszałkami są Dariusz Kaczmarczyk, który jest poligrafem, prezesem spółki MM Druk oraz Rafał Kowal, lekarz stomatolog. Ceremonię intronizacji poprzedziła msza święta odprawiona przez ks. infułata Dariusza Rasia, archiprezbitera bazyliki Mariackiej i kapelana krakowskiego Bractwa Kurkowego. Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezentował prezes Janusz Kowalski ze swoim zastępcą Tadeuszem Dąbrowskim i dyrektorem Izby Anną Adamczyk.

piątek, 31 maj 2019 10:57

Obradowała Rada Starszych naszej Izby

31 maja, w piętek odbyło się posiedzenie Rady Starszych, które prowadził prezes Janusz Kowalski. W czasie posiedzenia dokonano podsumowania obchodów Święta Rzemiosła a także dyskutowano nad planem pracy Zarządu MIRiP na drugie półrocze 2019 r.

Oto zdjęcie Sali Kongresowej w czasie jubileuszu Państwowej Inspekcji Pracy. W czwartym rzędzie prezes Janusz Kowalski. Zdjęcie ze strony internetowej PIP.