poniedziałek, 13 styczeń 2020 11:30

Zmiany w ustawie o rzemiośle od 01.01.2020

USTAWA O RZEMIOŚLE
Zmiany, które wchodzą w życie z dniem 01.01.2020 (zaznaczone kolorem zielonym)

INFORMACJA
 w sprawie zmiany wypłaty dofinansowania dla pracodawców od dnia 1 września 2019r.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 06:00

Informacja w sprawie wystawiania faktur

INFORMACJA
 w sprawie sposobu wystawiania faktur za egzaminy (i innych opłat) dla pracodawców od dnia 1 stycznia 2020r.

W pięknych wnętrzach Domu Poloni w Krakowie w dniu 9 stycznia br. odbyło się spotkanie noworoczne urządzone przez Imago Centrum Sztuki Ludowej. Niestety na spotkaniu zabrakło złożonegfo choroba prezesa Imago Józefa Spiszaka.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Sławomir Pietrzyk, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Marzena Paszkot pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. Rodziny, Tomáš Kašaj konsul generalny Republiki Słowacji w Krakowie. W imieniu gości pieknie podziękował za zorganizowanie tego spotkania prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski. Poza prezesem rzemiosło reprezentowała dyrektor Izby Anna Adamczyk.

piątek, 10 styczeń 2020 16:08

Opłatek rzemieślniczy w Nowym Sączu

Dnia 4 stycznia Nowego 2020 Roku w pięknej sali sądeckiego ratusza odbył się opłatek rzemieślniczy, którego organizatorem była Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu. Na opłatek przybyło wielu znamienitych gości. Wśród nich był biskup Andrzej Jeż i prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. Uroczystość uświetniły kolędy w wykonaniu artystów i orkiestry pod batutą Leszka Mieczkowskiego. MIRiP w Krakowie reprezentowali: prezes Janusz Kowalski, zastępca Tadeusz Dąbrowski i dyrektor Anna Adamczyk.

Prezes Janusz Kowalski z głębokim żalem przyjął informację o śmierci księdza Antoniego Okrzesika. Zmarł 4 stycznia o godz. 3 nad ranem w Domu Księży Chorych w Swoszowicach. W tym roku świętowałby 60-lecie wyświęcenia na księdza. Był wielkim przyjacielem rzemiosła, dobrym duchem ulicy Siennej, placu Mariackiego i Rynku Głównego.

W siedzibie Małopolskiego Cechu Rzemiosł Budowlanych na placu Wolnica odbyło się spotkanie z okazji święta Trzech Króli. Starszy Cechu Janusz Chwajoł witał serdecznie przybyłych gości wśród których było pięciu króli pełniących te funkcje w Bractwie Kurkowym. Janusz Chwajoł podkreślił, że spotkania te stały się już tradycją, gdyż odbywają się od 10 lat.

Prezes Janusz Kowalski serdecznie dziękuje za wszystkie życzenia świąteczne i noworoczne jakie napłynęły na adres Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości od przedstawiciele parlamentu, rządu, instytucji politycznych, samorządowych, gospodarczych i kulturalnych oraz od osób prywatnych. Wszystkie te życzenia są wyrazem sympatii jaką cieszą się rzemieślnicy w naszym województwie.

- Bardzo dziękuję i wzajemnie życzę wszystkim samych sukcesów w Nowym 2020 Roku - dodaje Janusz Kowalski.

czwartek, 02 styczeń 2020 12:08

Noworoczne życzenia od krakowskich kominiarzy

W dniu dzisiejszym siedzibę MIRiP odwiedzili kominiarze. Na ręce prezesa Izby Janusza Kowalskiego oraz zastępcy Tadeusza Dąbrowskiego noworoczne życzenia złożyli Adam Barut, Henryk Kawalec oraz Wiesław Marszałek.

wtorek, 31 grudzień 2019 10:32

Świąteczne paczki dla uczniów

Z inicjatywy Komisji Promocji MIRiP, rzemieślnicy krakowscy sfinansowali paczki świąteczne dla rodzin uczniów naszej szkoły. Bardzo dziękujemy wszystkim cechom rzemieślniczym oraz przedsiębiorcom, którzy przyczynili się do stworzenia paczek i wsparli nasze przedsięwzięcie.
Na zdjeciu: świąteczne pakowanie!

wtorek, 24 grudzień 2019 13:00

Wigilia 2019 na Starym Kleparzu

Opłatki pobłogosławił ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii św. Floriana. Wśród składających życzenia, oprócz Zarządu Spółki Kupieckiej Stary Kleparz byli prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek z zastępcami Jackiem Fortuną i Zbigniewem Burdakiem, pełnomocnikiem prezydium Grzegorzem Kosowskim,

Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie zorganizował wizytę delegacji naszego Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie w magistracie. Wicedyrektor szkoły Magdalena Piórecka z uczniami Katarzyną Chajdugą, przewodniczącą Młodzieżowej Rady Krakowa i Szymonem Setkowiczem, członkiem Samorządu Szkolnego złożyli prezydentowi Krakowa prof. Jackowi Majchrowskiemu świąteczne życzenia. Podarowali mu też specjalną bombę świąteczną, któtra zwyciężyła w corocznym konkursie na ozdobę świąteczną. Bombka wykonana została przez ucznia technikum logistycznego.
W delegacji uczestniczył też Tomasz Kowalik, zastępca dyrektora Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Strona 1 z 39