wtorek, 07 kwiecień 2020 06:25

Wielkanocne życzenia

Życzenia Wielkanocne smll

Ze względów bezpieczeństwa w Wielką Sobotę, 11 kwietnia nie będzie tradycyjne święcenia pokarmów przed bazyliką Mariacką na Rynku Głównym. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął taką decyzję po konsultacji z proboszczem parafii mariackiej.

poniedziałek, 06 kwiecień 2020 12:01

Tarcza antykryzysowa - ZUS dla Biznesu

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.

czwartek, 02 kwiecień 2020 14:21

Czytajcie Magiczny Kraków

Na stroniach portalu miejskiego Magiczny Kraków możana przeczytać informacje o pakietach pomocniczych dla przedsiębiorców oraz o pomocy w ramach rządowej tarczy antykryzysowej

Zwolnienie małych firm ze składek ZUS, świadczenie postojowe czy brak opłaty prolongacyjnej – to tylko niektóre rozwiązania prawne realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Oto pismo z Wydziału Spraw Administracyjnych UMK - przesyłamy w załączeniu skany trzech ustaw podpisanych wczoraj (31 marca br.) przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, które tworzą tzw. tarczę antykryzysową - do zapoznania się z nimi i ewentualnego wykorzystania.
Z poważaniem,
Tomasz Popiołek
Dyrektor Wydziału Spraw Administracyjnych UMK

Pobierz PDF

Pobierz PDF1

Pobierz PDF2

W dniu dzisiejszym Wicemarszałek Województwa Małopolskiego zaprosił Prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego do udziału w Zespole Zadaniowym ds. zapobiegania w województwie małopolskim negatywnym skutkom gospodarczym epidemii koronawirusa.

Nadzwyczajna sytuacja panująca w Polsce po ogłoszeniu (w dniu 20 marca br.) stanu epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i związane z tym liczne ograniczenia dla handlu, usług, banków, instytucji i urzędów, nie pozostają obojętne dla przedsiębiorców i całej gospodarki. Planowany do powołania Zespół powstaje m.in. w celu wypracowania propozycji programów i rozwiązań prorozwojowych, które niwelowały będą negatywne skutki gospodarcze epidemii koronawirusa z którymi mierzą się małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy.

Prosimy o przesyłanie uwag i propozycji w przedmiotowej sprawie na adres sekretariatu Izby Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

piątek, 27 marzec 2020 08:42

Odwołanie spotkania Wielkanocnego 2020

Z przykrością informujemy, że w związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce w tym roku nie odbędzie się tradycyjne Wielkanocne spotkanie w Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Informuję, że w dniu wczorajszym weszło w życie zarządzenie Nr 734/2020 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 24 marca 2020 r. w sprawie obniżenia stawek czynszowych netto z tytułu najmu lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków lub Skarbu Państwa, wynajmowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, z uwagi na czasowe zaprzestanie prowadzenia działalności w lokalach przez ich najemców.

W dniu 20 marca 2020 r. Prezydent Miasta Krakowa podpisał zarządzenie Nr 700/2020 w sprawie zmiany terminów uiszczenia opłat za korzystanie z lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków lub Skarbu Państwa, wynajmowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, które przesyłam w załączeniu. Na mocy zarządzenia jw. terminy, o których mowa, zmienione zostały według następujących zasad:

1. termin uiszczenia opłat należnych z tytułu korzystania z lokali użytkowych za miesiąc marzec 2020 r. wyznaczony został się na dzień 30 czerwca 2020 r.,
  2. termin uiszczenia opłat należnych z tytułu korzystania z lokali za miesiąc kwiecień 2020 r.  wyznaczony został się na dzień 31 lipca 2020 r.,
  3. termin uiszczenia opłat należnych z tytułu korzystania z lokali za miesiąc maj 2020 r. wyznaczony został się na dzień 31 sierpnia 2020 r.
wtorek, 24 marzec 2020 12:53

Komunikat dot. zamknięcia budynku Izby

KOMUNIKAT !!!

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości

w Krakowie informuje, że w związku z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski koronawirusa  SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19

BUDYNEK
Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie
będzie NIECZYNNY
w dniach: od poniedziałku 30 marca 2020r.do piątku 03kwietnia 2020r.