wtorek, 05 grudzień 2023 12:23

Święto Eligiusza 2023

W sobotę, 25 listopada Cech Złotników, Jubilerów i Zawodów Pokrewnych zorganizował tradycyjne, coroczne Święto Eligiusza.

Jak co roku Święto Eligiusza rozpoczęła uroczysta Msza Święta w Bazylice Mariackiej w Krakowie, którą odprawił Ks. Infułat Dariusz Raś. Po nabożeństwie goście przenieśli się do Hotelu Ferreus Modern Art Deco Kraków, gdzie odbyła się dalsza część imprezy.

W uroczystym spotkaniu członków Cechu wzięli udział zaproszeni goście, m.in.: Prezes Janusz Kowalski z zastępcą Andrzejem Dębowskim, Dyrektor MIRiP Anna Adamczyk wraz z zastępcą Tomaszem Kowalikiem, Pełnomocnik MIRiP Adwokat Justyna Podlińska oraz Dyrektor ZSRiP Elżbieta Kosacka.

Podczas przyjęcia wyróżnionym członkom Cechu zostały wręczone odznaki:Honorowa, Srebrna i Złota Odznaka Rzemiosła. Prezes Janusz Kowalski, na ręce Starszego Cechu Jacka Kurczaba wręczył wyjątkowy prezent - srebrną replikęt loga MIRiP, wręczoną po raz pierwszy Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II podczas Pielgrzymki rzemieślników do Watykanu w 2001 roku.

Coroczne spotkanie cechu wzbogaciły interesujące prezenty, rozdawane podczas losowania, a ufundowane przez członków i sympatyków Cechu. Tradycyjnie zostały rozlosowane: sztabka złota i złota moneta jednogroszowa ufundowane przez Cech.

• SwietoZlotnikow001
  • SwietoZlotnikow002