wtorek, 01 listopad 2022 11:13

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych Warsztatach rzemieślniczych - zgłoszenia do 14 listopada

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych, organizowanych przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości „Warsztatach rzemieślniczych”. Działania skierowane są do najmłodszych - uczniów przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III). Uczniowie wezmą udział w bezpłatnych 3-4 godzinnych warsztatach z produkcji sera w gospodarstwie agroturystycznym, zapoznają się ze specyfiką działania takiego gospodarstwa, nakarmią zwierzęta w zagrodzie, a nawet zwiedzą domki na drzewie.

1. Cel:

Celem działania jest przede wszystkim kształtowanie świadomości małego dziecka o tym, że istnieje zawód - rzemieślnik i to w różnej postaci. Chcemy, aby dzieci w większym stopniu angażowały się w zajęcia techniczne, rozwijające ich podstawowe zdolności manualne (gotowanie, składanie elementów, drobne prace naprawcze), które w przyszłości przydadzą się każdemu w życiu prywatnym.

2. Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do uczniów przedszkoli oraz szkół podstawowych (klasy 1-3). W 2022 roku Izba przeprowadzi warsztaty dla pięciu (maksymalnie 15-osobowych+opiekunowie) grup dzieci*. Uczniowie wezmą udział w 3-4 godzinnych warsztatach z produkcji sera w gospodarstwie agroturystycznym, zapoznają się ze specyfiką działania takiego gospodarstwa, będą mogli zobaczyć zwierzęta, a nawet domki na drzewie.

*Ważne! Jeśli zgłoszony oddział jest większy (np. 30 osobowy) wtedy dla danego oddziału będą przeprowadzone warsztaty w podziale na dwie 15 osobowe grupy.

3. Czas i miejsce:

Warsztaty odbędą się w dniach 21-23 listopad 2022 roku (od godziny 9:00), w Ekologicznym Gospodarstwie Agroturystycznym Kozi Stok w miejscowości Kobylec 50, 32-740 Łapanów (https://kozistok.pl/).

4. Koszty i obowiązki:

Udział w Warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Przedszkole/szkoła zobowiązana jest zapewnić uczniom transport z i do miejsca docelowego (uwaga - konieczność zorganizowania transportu (bus), ponieważ do gospodarstwa nie ma możliwości dojechania komunikacją publiczną). Ponadto przedszkole/szkoła ma obowiązek udokumentowania po udziale w Projekcie dla każdej grupy uczestnictwa w warsztatach, zgodnie z zapisami Regulaminu.

5. Jak zgłosić szkołę?

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić Formularz zgłoszeniowy wraz z Załącznikami i przesłać go skanem w terminie do 14.11.2022r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (w temacie wiadomości prosimy o wpisanie „Zgłoszenie na warsztaty rzemieślnicze + nazwa szkoły”). Aby wprowadzić uczniów w tematykę Warsztatów prosimy o przygotowanie wraz z uczniami pracy w formacie A4 o dowolnej tematyce związanej z rzemiosłem (w dowolnej technice) i przesłaniu jej skanem jako załącznik. Prace powinny w ciekawy sposób przedstawiać zawód/zawody i koncentrować się na pozytywnych aspektach pracy. Dzięki ocenie przesłanych prac Izba wybierze szkoły, które wezmą udział w warsztatach.

DO POBRANIA

Regulamin Warsztatów

Formularz zgłoszeniowy

Program Warsztatów

Zgody rodziców na udział w Warsztatach

Lista obecności

 

Działanie realizowane jest w ramach projektu Wzmocnienie pozycji rzemiosła poprzez wzmożone działania lokalne realizowanego dzięki wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła Komitet do spraw Pożytku Publicznego w latach 2022-2023 przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Czytano 554 razy Ostatnio zmodyfikowano środa, 02 listopad 2022 08:24