czwartek, 13 lipiec 2023 07:08

Zgłoś swoją firmę do organizacji "Warsztatów rzemieślniczych" - zgłoszenia do 20 sierpnia

Serdecznie zapraszamy wszystkich rzemieślników zrzeszonych w Cechach do zgłaszania swoich firm celem zorganizowania „Warsztatów rzemieślniczych”. Działania skierowane są do najmłodszych - przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych (klasy I-III). Uczniowie wezmą udział w 3-4 godzinnych warsztatach zorganizowanych w zakładach rzemieślniczych podczas których poznają specyfikę działania takiego zakładu, poznają rzemiosło, sprawdzą swoje umiejętności manualne. Za zorganizowanie takiego wydarzenia dla rzemieślnika przewidziane jest wynagrodzenie w kwocie 1500,00 zł brutto.

1. Cel:

Celem działania jest przede wszystkim kształtowanie świadomości małego dziecka o tym, że istnieje zawód - rzemieślnik i to w różnej postaci. Chcemy, aby dzieci w większym stopniu angażowały się w zajęcia techniczne w naturalnych warunkach pracy, rozwijające ich podstawowe zdolności manualne (gotowanie, składanie elementów, drobne prace naprawcze, inne prace manualne), które w przyszłości przydadzą się każdemu w życiu prywatnym i zawodowym.

2. Dla kogo?

Warsztaty skierowane są do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3). Warsztaty będą prowadzone dla 10 grup, maksymalnie 15-osobowych+opiekunowie. Uczniowie wezmą udział w 3-4 godzinnych warsztatach zorganizowanych przez rzemieślnika (forma warsztatów dowolna, liczymy na kreatywność).

3. Czas i miejsce:

Warsztaty odbędą się od października 2023 do końca 2023 roku.

4. Koszty i obowiązki:

Udział w Warsztatach dla uczestników jest całkowicie bezpłatny. Przedszkole/szkoła zobowiązana jest zapewnić uczniom transport z i do miejsca docelowego. Rzemieślnik za zorganizowanie warsztatów otrzyma wynagrodzenie w kwocie 1500,00 zł brutto. W trakcie warsztatów rzemieślnik zapewni uczestnikom drobny poczęstunek.

5. Jak zgłosić swoją firmę?

Wszelkie pytania dotyczące tego projektu oraz zgłoszenia osób zainteresowanych udziałem w nim prosimy kierować do Wydziału Projektów Unijnych i Promocji, tel. 12 421 52 51, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu prosimy o podanie danych zakładu, telefonu kontaktowego, propozycji aktywności/zajęć na warsztatach oraz informację o warunkach lokalowych (ilu osobowa grupa może się maksymalnie zmieścić w zakładzie). Na zgłoszenia czekamy do 20 sierpnia 2023 roku.

 

Działanie realizowane jest w ramach projektu Wzmocnienie pozycji rzemiosła poprzez wzmożone działania lokalne realizowanego dzięki wsparciu finansowym Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Polskiego Inkubatora Rzemiosła Komitet do spraw Pożytku Publicznego w latach 2022-2023 przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Czytano 548 razy Ostatnio zmodyfikowano czwartek, 13 lipiec 2023 07:42