środa, 03 sierpień 2022 09:21

Zmarł Andrzej Dańków

Z wielkim żalem informuję, że w Chrzanowie zmarł Andrzej Dańków, były prezes Cechu Rzemiosł Różnych w Chrzanowie. Był w przeszłości nauczycielem w szkole średniej, kierował dużym przedsiębiorstwem produkcyjnym w Chrzanowie i zakładami metalowymi na Śląsku. Własną firmę prowadzi od ponad 30 lat.

Po ukończeniu studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zaczynał jako nauczyciel automatyki w szkole średniej. Doprowadził cztery klasy do matury. - Byłem wymagającym, ale sprawiedliwym pedagogiem. Teraz moi uczniowie są ludźmi sukcesu: burmistrzami, naukowcami. Czterech ma nawet tytuły profesorów. Jestem z nich bardzo dumny – wspominał Andrzej Dańków w rozmowie z dziennikarzem Dziennika Polskiego w rozmowie w 2014 roku.
Andrzej Dańków to znakomity rzemieślnik, w roku 2015 otrzymał najwyższe odznaczenie rzemieślnicze Szablę Kilińskiego, miał złoty Medal im. Kilińskiego oraz złoty Krzyż Zasługi przyznany przez prezydenta RP w 1985 roku.
Pogrzeb śp. Andrzeja Dańkowa odbędzie się 4 sierpnia w Chrzanowie o godz. 13. Msza święta zostanie odprawiona w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie po czym nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego na cmentarz.
Żegnamy Cię Andrzeju

Prezes Janusz Kowalski
Zarząd i Pracownicy
Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Czytano 295 razy