wtorek, 27 grudzień 2016 14:33

Spotkanie podsumowujące projekty mobilnościowe w szkole MIRiP

W dniu 19 grudnia w budynku Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP odbyło się spotkanie podsumowujące projekty unijne realizowane przez MIRiP z uczniami i gronem pedagogicznym naszej szkoły.
W spotkaniu brali udział przedstawiciele MIRiP: Prezes Janusz Kowalski wraz z zastępcą Tadeuszem Dąbrowskim, Dyrektor Anna Adamczyk wraz z zastępcą Tomaszem Kowalikiem.

Głównym tematem spotkania było omówienie zrealizowanych przez MIRiP projektów wymiany międzynarodowej: Programu PO WER „Poznanie portugalskiego modelu nauki zawodu w branży stolarskiej" (numer projektu 2015-1-PL01-KA102-015532) oraz programu ERASMUS+ "Różne zawody, te same cele. Wymiana doświadczeń w dziedzinie kształcenia zawodowego sposobem na podniesienie jakości nauczania." (numer projektu 2014-1-PL01-KA102-001515). W trakcie spotkania uczestnicy opowiedzieli zgromadzonej młodzieży o doświadczeniach i wnioskach wyciągniętych podczas realizacji projektów. W trakcie spotkania zostały wyemitowane dwa filmy podsumowujące i promujące projekty. Uzupełnieniem zaprezentowanych filmów były wystąpienia uczestników. O tygodniowych praktykach dla 20 osób związanych ze szkolnictwem zawodowym, które odbyły się w Izbie Rzemieślniczej w Erfurt (Niemcy) opowiadał z-ca prezesa MIRiP Tadeusz Dąbrowski, natomiast o doświadczeniach, które nabyli stolarze w Casa da Educação w Lizbonie (Portugalia) opowiedział Pan Zbigniew Sarapata. Nastepnie każdy z uczestników projektów otrzymał z rąk prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego zaświadczenia Europass-Mobilność, które potwierdzają umiejętności zdobyte podczas mobilności.

 

Następnie z-ca Dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik przedstawił założenia kolejnego projektu mobilnościowego, który będzie realizowany już w roku 2017. Projekt jest skierowany dla uczniów RZSZ MIRiP: „Nauka+zawód=lepszy start w dorosłość! Staże zawodowe 20 uczniów w przedsiębiorstwach w Niemczech.” i ma na celu nabycie nowych doświadczeń i sprawdzenie się uczniów szkoły na praktykach w niemieckich przedsiębiorstwach.

 

Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu "Fachowa Ozdoba". Jury nauczycielskie po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami postanowiło nagrodzić następujące ozdoby:

Nagroda za I miejsce w postaci tabletu powędrowała do uczennicy kl. 1 AR Klaudii Maciusik (zawód fryzjer, mistrz szkolący p. Sylwia Łyduch)  za wykonanie choinki.

Nagroda za II miejsce w postaci dysku przenośnego 1 TB przyznana została uczniowi kl. 1 CR Dariuszowi Surówka (zawód kucharz, mistrz szkolący p. Joanna Pietrzyk) za wykonanie gwiazdy makaronowej.

Nagroda za III miejsce w postaci powerbank otrzymała uczennica kl.2 AR Karolina Nagnajewicz (zawód złotnik -jubiler, mistrz szkolący p. Grzegorz Węc) za wykonanie tzw.  szpicu choinkowego.

Nagroda Wyróżnienia dla Jana Przeginiaka ucznia kl.2 AR (zawód monter sieci i urządzeń sanitarnych, mistrz szkolący Władysław Korczyński) za wykonanie wianka. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wzystkie prace podziwiać można w auli szkoły. Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP1
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP10
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP11
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP12
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP13
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP14
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP15
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP2
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP3
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP4
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP5
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP6
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP7
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP8
 • Spotkanie_w_Rzemieslniczej_Zadaniczej_Szkole_Zawodowej_MIRiP9

Czytano 2607 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 02 styczeń 2017 13:49