środa, 28 grudzień 2016 19:00

Otwarcie nowej piekarni Jerzego Buczka

Przy ul. Makuszyńskiego 9a w Nowej Hucie spotkali się w środę 28 grudnia najbardziej znani piekarze w Krakowie. Wszystko dzięki zaproszeniu Jerzego Buczka szefa jednej z największej w Krakowie firm piekarniczych.

- Jesteśmy firmą z blisko 70 letnim doświadczeniem, a początki naszej działalności sięgają roku 1945 - mówi z dumą Jerzy Buczek. - Wówczas składała się ona z niewielkiego zakładu piekarniczego oraz sklepu firmowego mieszczącego się przy ul. Starowiślnej 51 w Krakowie. Choc pierwsza nasza piekarnia mieściła się przy zbiegu ulic 29-listopada i Prandoty, na terenach dzisiejszego cmentarza Rakowickiego. Obraz w moim biurze pokazuje ten pierwszy zakład. Dzisiaj jesteśmy nowoczesnym przedsiębiorstwem zatrudniającym ponad 200 osób, specjalizującym się min. w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości produktów piekarniczo-cukierniczych. Nasza oferta obejmuje ponad 300 wyrobów. Działalność handlowa opiera się na sprzedaży detalicznej w sieci własnych sklepów firmowych pełniących funkcję cukierni, piekarni oraz kawiarni. W chwili obecnej posiadamy 36 sklepów na terenie całego Krakowa, jesteśmy obecni min. w centrach handlowych: Galeria Krakowska, Galeria Bonarka, Kaufland Norymberska oraz Kaufland Ćwiklińska.

Na zaproszenie Jerzego Buczka stawili się w nowo uruchomionym zakładzie przy ul. Makuszyńskiego najznamienitsi mistrzowie piekarscy. Zarząd Cechu Rzemiosł Spożywczych przygotował specjalny podarunek. Jest to kopia fotografii pt. "roznosiciel chleba". Wręczyli ją prezes Cechu Grzegorz Krupa, członek Zarządu Adam Pieprzyca i kierownik biura Hubert Stawski. Jerzemu Buczkowi wspaniałego nowego zakładu gratulował Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie a jednocześnie wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego.

Jak zwykle przy takich okazjach nie obyło się bez wspomnień. Najwięcej wzruszeń wywołało wspólne oglądanie zdjęcia wykonanego na 700-lecie Cechu Piekarzy w 1957 roku. Wielu z obecnych na spotkaniu rozpoznało na tej fotografii swoich rodziców.

• Piekarnia_Buczek
  • Piekarnia_Buczek1