środa, 07 luty 2024 20:05

Obradował Zarząd MIRiP i Rada Starszych Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W sali konferencyjnej Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przy ul. śaw. Anny odbyło się posiedzenie Zarządu MIRiP. Prezes Janusz Kowalski przedstawił ogólną informację o pracy MIRiP.
????Rada Starszych zapoznała się problemami związanymi z szkolnictwem zawodowym. Wyczerpującą informację na ten temat przedstawił z-ca dyrektora Izby Tomasz Kowalik.
????Rada Starszych zdecydowała o desygnowania Romana Koszyka na przedstawiciela małopolskiego rzemiosła do Krajowej Rady Duszpasterskiej Rzemiosła, gdzie zastąpi Jerzego Tomasika.
????Prezes Janusz Kowalski zapowiedział zainteresowanie rzemiosła wyborami samorządowymi. Z niepokojem wysłuchał informacji Zbigniewa Pyrka z Kalwarii Zebrzydowskiej o małym zainteresowaniu rzemieślników w kandydowaniu do samorządów.
????Andrzej Dębowski poinformował o udziale MIRiP w Porozumieniu o współpracy i wspólnym działaniu na rzecz ratowania polskiej branży obuwniczej i skórzanej w Polsce.
????Święto Rzemiosła w tym roku odbędzie się w niedzielę, 26 maja. Będzie msza święta i akademia w MCK w Rynku Głównym. To będzie okazja do podziękowania prezydentowi Jackowi Majchrowskiego za lata współpracy i przywitanie z nowym włodarzem miasta.
????Stanisław Słowik, szef Cechu Metalowców zaproponował urządzenie w nowych gablotach w sali konferencyjnej MIRiP wystawy precjozów cechowych, np. sztandarów czy buzdyganów i innych pamiątek.
????Mec. Justyna Podlińska omówiła projekty pomocy rządu w sprawie ZUS. Trwają obecnie konsultacje. ZRP wysyła do Izb a Izby do Cechów propozycje nowych ustaw. Ale niestety nie ma na to żadnej odpowiedzi od Cechów. Miesięczne wakacje ZUS mają szansę na powodzenie.
????Adam Krężel, Starszy Cechu w Wolbromiu opowiedział o renowacji pomnika Jana Kilińskiego Otwarcie odbędzie się 24 czerwca br. To będzie 100 rocznica postawienia tego pomnika. Prezes Janusz Kowalski bardzo zainteresował się tą inicjatywą i zapewnił o udziale władz w wydarzeniu.
  • IMG_7928
  • IMG_7929
  • IMG_7930
  • IMG_7931
  • IMG_7932
  • IMG_7933
Czytano 387 razy Ostatnio zmodyfikowano środa, 07 luty 2024 20:09