wtorek, 06 luty 2024 14:39

KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW za nami!

W minioną niedzielę, 4 lutego, Hala 100-lecia KS Cracovia przy al. Marszałka Ferdinanda Focha 40 zamieniła się w centrum artystycznego święta – „KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW”. To wyjątkowe wydarzenie, zorganizowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Krakowie, stało się najważniejszym punktem dla miłośników branży beauty, zgromadzonych z całej Polski.

Najważniejszym momentem było Małopolskie Konkurs Uczniów Fryzjerstwa, który przyciągnął ponad 30 utalentowanych adeptów małopolskiego rzemiosła. Ta edycja konkursu była szczególna, ponieważ obchodziła swoje 30-lecie i nosiła imię wybitnej mistrzyni fryzjerstwa, Krystyny Foltyn.Uczestnicy wzięli udział w konkurencjach: Fryzura Ślubna, Fryzura z fal i pierścieni na mokro a’la Monroe. Zwycięzcy konkursu już w marcu zmierzą się w finałach w Poznaniu, reprezentując swoje umiejętności na ogólnopolskiej scenie. Trzymamy kciuki za naszych utalentowanych fryzjerów!

Na wydarzenie zjechali się również liczni zaproszeni goście z całego kraju, w tym Pani Dorota Pietracha - Przewodnicząca Ogólnopolskiej Komisji Fryzjersko-Kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. MIRiP został reprezentowany przez prezesa Janusza Kowalskiego z zastępcą Andrzejem Dębowkim, z-ca dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik oraz pełnomocnik MIRiP Adwokat Justyna Podlińska. Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie godnie reprezentowała Dyrektor Elżbieta Kosacka.

Warto wspomnieć o fantastycznym pokazie, jaki przygotowali uczniowie tej szkoły pod opieką nauczyciela fryzjerstwa, Pani Beaty Oleś. Ich talent i kreatywność zachwyciły wszystkich obecnych na imprezie.

„KRAKÓW JUNIOR HAIR SHOW” cieszył się zaszczytnym Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, co dodatkowo podkreślało rangę wydarzenia.

Wszystkie oczy teraz skierowane są w stronę finałów - Master of Beauty – Otwartych Mistrzostw Fryzjerstwa Polskiego, które odbędą się w Poznaniu. To ogólnopolskie wydarzenie, organizowane nieprzerwanie od 1992 roku, stanowi prawdziwą ucztę dla miłośników fryzjerstwa. Uczestnicy będą mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w konkurencjach takich jak fryzjerstwo, barbering, makijaż profesjonalny, przedłużanie i zagęszczanie włosów oraz stylizacja. Master of Beauty to nie tylko szansa na wykazanie się fachowymi umiejętnościami, ale również doskonała okazja do doskonalenia zawodowego. Różnorodność konkurencji, od juniorów po seniorów, tworzy inspirującą atmosferę, a najlepsi mają szansę reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. Warto śledzić losy naszych utalentowanych fryzjerów, którzy już teraz zapowiadają niezapomniane emocje na finałach Master of Beauty. Polska scena fryzjerska rozwija się dzięki takim wydarzeniom, dając szansę młodym talentom na zaprezentowanie swojego kunsztu i zdobycie uznanie w świecie beauty.

• konkurs2024-01
  • konkurs2024-02