piątek, 21 październik 2022 17:29

Małopolscy Promotorzy Polski – po raz trzeci

21 października, w krakowskim Magistracie, w pięknej Sali Obrad Rady Miasta im. Stanisława Wyspiańskiego po raz trzeci uhonorowano statuetkami „Promotor Polski” osobistości związane z Krakowem i Małopolską.
Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska w ramach tego projektu nagradza działających lub wywodzących się z poszczególnych regionów ludzi, którzy przez swoje dokonania i sukcesy promują Polskę. To marki same w sobie i wielkie wsparcie dla Marki Polska. Na zdjęciu Zofia Rydzyk z prezesem Januszem Kowalskim i prezesem Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesławem Jopkiem.

Od czasu inauguracji projektu w 2017 roku statuetki wręczono ponad trzydziestu osobom. W tym roku małopolskimi Promotorami Polski zostali:
Joanna Szyman – manager oraz ekspert z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w branży medycznej oraz ubezpieczeniowej. Obecnie wiceprezes Zarządu w Grupie Upper Finance oraz prezes Zarządu Grupy NEO Hospital, prowadzącej krakowski Szpital na Klinach;
prof. Andrzej Jajszczyk, który jest wybitnym specjalistą w dziedzinie telekomunikacji, telekomutacji i sieci telekomunikacyjnych. Prace profesora na temat teorii telekomutacji zapoczątkowały rozwój dalszych badań w kraju i za granicą. Profesor ściśle współpracował z przemysłem, prowadząc liczne programy badawcze dotyczące projektowania i analizy cyfrowych systemów komutacyjnych i sieci telekomunikacyjnych oraz wykonując ekspertyzy na zlecenia czołowych firm w Polsce i za granicą. Prof. Andrzej Jajszczyk od 1999 r. jest związany z Katedrą Telekomunikacji Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakwie, w której w latach 2000–2005
pełnił funkcję zastępcy kierownika;
prof. dr hab. Andrzej Szczerski, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. Andrzej Szczerski jest historykiem i krytykiem sztuki, wykładowcą i kierownikiem muzealniczych studiów kuratorskich. Pełni m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.
Statuetki nagrodzonym wręczyli – prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska Krzysztof Przybył, wiceprezydent Krakowa Bogusław Kośmider i prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, członek Kapituły „Teraz Polska” Wiesław Jopek.
Uczestniczący w uroczystości prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski szczególnie serdecznie gratulował uzyskania dyplomu potwierdzającego prawo posługiwania się godłem Teraz Polska członkom naszej Izby: Grzegorzowi Mielnickiemu, szefowi firmy M & B Optic Grzegorz Mielnicki Krzysztof Bieniek oraz Zofii Rydzyk, właścicielce firmy Patrycja&Paweł Zofia Rydzyk.

Czytano 448 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 21 październik 2022 17:44