poniedziałek, 07 sierpień 2023 11:28

45-lecie Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej

W Żywcu, w sobotę 5 sierpnia br. odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 45-lecia Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej, Jubileuszowe świętowanie odbyło się w ramach 60. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Małoposką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości reprezetowali zastępca prezesa Andrzej Dębowski i dyrektor Izby Anna Adamczyk.
Uroczystość rozpoczęłąmsza święta w kościele konkatedralnym pw. NMP w Żywcu. Przewodniczył jej duszpasterz rzemiosła beskidzkiego ks. Zygmunt Siemienowski, który poświęcił nowy sztandar Izby.
W mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe cechów zrzeszonych w Izbie, a także przedstawiciele Asysty Żywieckiej.
Niestety, dalsze imprezy jak: występ Asysty Żywieckiej prezentujący historią rzemiosła beskidzkiego na rynku w Żywcu, jak również jarmark żywiecki zwyrobami regionalnymi uniemożliwiły obfite opady deszczu.

Czytano 263 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 07 sierpień 2023 20:08