Trwa rekrutacja do Projektu!

Aby wziąć udział w projekcie pobierz, wypełnij i wyślij FORMULARZ REKRUTACYJNY na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023r.!

DO POBRANIA:

1. FORMULARZ REKRUTACYJNY

2. HARMONGORAM WARSZTATÓW

W dniu 20 grudnia br. w auli Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące drugą edycję projektu "Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!". Inicjatywa, realizowana przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości, ponownie zdobyła uznanie i wsparcie finansowe ze strony Województwa Małopolskiego.

Trwa rekrutacja do Projektu "Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!"

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy pobrać, wypełnić i wysłać FORMULARZ REKRUTACYJNY na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zgłoszenia czekamy do 30.09.2023r.!

DO POBRANIA:

1. FORMULARZ REKRUTACYJNY

2. HARMONGORAM WARSZTATÓW

Przedstawiamy dokładny harmonogram warsztatów w ramach "Małopolskiej Sieci Sukcesorów SUKCES-JA!" w edycji 2023. Biorąc pod uwagę doświadczenia z poprzedniej edycji, doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie spotykać się cyklicznie w tym samym dniu i tej samej godzinie. Dlatego ustalilismy, że terminem spotkań będą czwartki, w godzinach 17:00 - 21:00 (iLab Eurokreator, ul. Przemysłowa 13/1U) w terminach:

Warsztat 1 -19 październik 2023

Warsztat 2 - 26 październik 2023

Warsztat 3 - 16 listopad 2023

Warsztat 4 - 23 listopad 2023

Warsztat 5 - 7 grudzień 2023

O dokładnym terminie spotkania inauguracyjnego i podsumowującego będziemy jeszcze informować.

W związku z trwającym sezonem wakacyjnym podjęliśmy decyzję o przedłużeniu rekrutacji do II edycji projektu Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA! Na zgłoszenia czekamy do 30 września 2023 roku! Udział w projekcie jest bezpłatny. Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać go do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już jesienią tego roku rusza II edycja projektu Małopolska Sieć Sukcesorów! Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać go do nas. Na zgłoszenia czekamy do 30.06.2023!

czwartek, 13 kwiecień 2023 10:38

Kolejny sukces naszej Izby. I kolejna SUKCES-JA!

Miło nam poinformować, że Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie otrzymała dofinansowanie na realizację tegorocznego zadania pn. Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!. Jest to kolejny projekt związany z sukcesją realizowany przez naszą Izbę - w 2022 roku Izba realizowała działania w ramach I edycji Małopolskiej Sieci Sukcesorów.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego przygotowuje plan działania na najbliższe lata, w bliskiej nam ostatnio dziedzinie - SUKCESJI. Dlatego już teraz gorąco zachęcamy Nestorów i Sukcesorów do wypełnienia ankiety na temat sukcesji w firmie: (LINK DO ANKIETY DOSTĘPNY PO KLIKNIĘCIU TUTAJ).

"Plan zarządzania sukcesją w Małopolsce 2030" - bo taką nazwę nosi dokument, ma określać kierunki wsparcia transferu biznesu w Małopolsce. Jedną z jego części będzie diagnoza sytuacji oraz analiza potrzeb firm. Wyniki ankiety będą dopełnieniem działań ukierunkowanych na zebranie aktualnych informacji o sukcesji przedsiębiorstw w Małopolsce.

wtorek, 27 grudzień 2022 10:01

Wywiad na temat sukcesji w strefabiznesu.pl

Na portalu strefabiznesu.pl (po kliknięciu TUTAJ) ukazał się dziś wywiad z Prezesem naszej Izby Januszem Kowalskim. Gorąco zachęcamy do lektury!

Gorąco zachęcamy przyszłych SUKCESORÓW i NESTORÓW do pozostania z nami w kontakcie! Aby nie przegapić kolejnej edycji "Małopolskiej Sieci Sukcesorów" planowanej na 2023 rok wystarczy zostawić nam do siebie kontakt - zainteresowane osoby mogą zgłaszać chęć udziału już teraz, za pośrednictwem:

- e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- telefonicznie (12) 4215251

- za pośrednictwem FB https://www.facebook.com/miripkrakow

 

Poinformujemy Was gdy podejmiemy kolejne działania w tej tematyce. Zachęcamy również do polubienia naszej strony, aby być na bieżąco z realizowanymi przez nas projektami.

Już teraz weź udział w nowym, bezpłatnym projekcie MIRiP! Wypełnij formularz, wyślij skan na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub wypełnij i złóż go (osobiście lub za pośrednictwem poczty) w siedzibie MIRiP (ul. św. Anny 9). Na zgłoszenia czekamy do 31.08.2022!

FORMULARZ REKRUTACYJNY (do pobrania klikając TUTAJ)

REGULAMIN PROJEKTU (do pobrania klikając TUTAJ)

 W JAKIM CELU REALIZOWANY JEST PROJEKT?

Głównym celem projektu „Małopolska Sieć Sukcesorów: Sukces-Ja” realizowanego przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, jest:

  • podniesienie poziomu gotowości do sukcesji w małopolskich firmach;
  • wzmocnienie postaw przedsiębiorczych;
  • rozwój wiedzy i umiejętności w temacie sukcesji;
  • wsparcie wymiany doświadczeń i networkingu.

DLA KOGO?

W ramach tworzenia Małopolskiej Sieci Sukcesorów zaangażujemy do projektu do 20 osób: potencjalnych sukcesorów w firmach/osób, które przejęły firmę w wyniku sukcesji z woj. Małopolskiego.

NA CZYM POLEGA PROJEKT?

Członkowie projektu wezmą udział w 7 spotkaniach (20 godzin - możliwość uczestnictwa online), w tym: 1 inauguracyjnym, 5 warsztatach i 1 podsumowującym, w terminie od września do grudnia 2022.

W ramach spotkań będą poruszane tematy związane z sukcesją, w tym z zakresu:

  • prawa;
  • finansów i podatków;
  • zarządzania;
  • aspektów psychologicznych;
  • wymiany doświadczeń.

Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych, którzy dokładnie omówią zagadnienie sukcesji z uwzględnieniem ich własnych doświadczeń w prowadzeniu takich spraw.

Sukcesja jest naturalnym i koniecznym wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć każda firma rodzinna. Sukcesja to przekazanie władzy, majątku, wiedzy oraz odpowiedzialności kolejnemu pokoleniu. Nie jest to łatwe, zarówno dla twórcy biznesu jak i jego następcy. Najlepszym sposobem na eliminację barier i problemów jest odpowiednie zaplanowanie tego procesu. Działania, które wprowadzą nowe pokolenie w świat biznesu oraz pomogą określić zasady i wartości, jakimi musi się kierować następca a przede wszystkim, które wykreują umiejętności i kompetencje niezbędne do zarządzania firmą, są czasochłonne i wymagają ogromu pracy. Ważnym elementem jest wypracowanie wspólnej wizji na dalsze losy przedsiębiorstwa oraz zbudowanie zaufania nestora, które pozwoli na pełne przekazanie władzy i umożliwienie podejmowania własnych decyzji przez sukcesora. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie dobranie formy prawnej i faktyczne przeprowadzenie zmiany w organizacji. W tej kwestii warto zasięgnąć rady eksperta, który przedstawi dostępne możliwości oraz pomoże wybrać najlepszą z nich.


JAK SKORZYSTAĆ?

Jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu? Nie czekaj, zgłoś się już dziś! Nabór trwa do 31 sierpnia 2022 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

INFORMACJE: Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, I p., pok.11, tel. 12 421-52-51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.