Sukcesja u fryzjerów i złotników

Status projektu: Aktywny Sukcesja u fryzjerów i złotników

Tym razem nasi przedstawiciele dotarli z tematem sukcesji do Cechu Rzemiosł Różnych i Cechu Złotników, Jubilerów i pokrewnych zawodów w Krakowie.

W ramach projektu „Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!” przedstawiciele Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: Mecenas Justyna Podlińska oraz Zastępca Dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik, odwiedzili dwa małopolskie cechy – fryzjerów i złotników. Celem tych spotkań było zaprezentowanie idei oraz harmonogramu projektu, którego głównym zadaniem jest wsparcie firm rodzinnych w procesie sukcesji. W spotkaniach uczestniczyli zarówno przedstawiciele starszego, jak i młodszego pokolenia, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu tematem przekazywania biznesu rodzinnego.

Podczas spotkań przedstawiciele MIRiP szczegółowo omówili harmonogram nadchodzących warsztatów, które odbywać się będą w ramach projektu. Cykl szkoleń, organizowany pod nazwą „Czwartki z sukcesją”, skierowany jest do przedsiębiorców, którzy stoją przed wyzwaniem przekazania swojej firmy młodszemu pokoleniu. Uczestnicy warsztatów będą mogli zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę na temat sukcesji, ale także praktyczne umiejętności, które ułatwią im proces przekazywania firmy. Spotkania z fryzjerami i złotnikami pokazały, jak istotna jest odpowiednia edukacja w temacie sukcesji oraz jak ważną rolę odgrywają tego typu projekty w zapewnieniu trwałości biznesów rodzinnych.

Projekt „Małopolska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!” to doskonała okazja dla firm rodzinnych, aby zyskać wiedzę i wsparcie w przygotowaniach do przekazania firmy w ręce młodszego pokolenia. Każde spotkanie odbywa się w siedzibie MIRiP w Krakowie oraz online, dzięki czemu uczestnicy mogą dostosować formę udziału do swoich potrzeb.

Więcej w tej kategorii:

Masz pytania?