piątek, 30 październik 2020 13:36

Rada Dialogu Społecznego online

Nawet na chwilę nie zaprzestają działania przedstawiciele rzemiosła w Radzie Dialogu Społecznego. Większość posiedzeń plenarnych odbywa się online, ale zarówno prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jan Gogolewski, który jest wiceprzewodniczącym Rady Dialogu Społecznego, jak i Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości uczestniczą we wszystkich telekonferencjach i z całą konsekwencją przedstawiają problemy naszego środowiska. Ostatnie posiedzenie odbyło się w czwartek, 29 października. Tematy zaprezentowane przez Związek Rzemiosła Polskiego prezentujemy w PDF.

Jak wiadomo, od kilku tygodni jest nowy przewodniczący Rady Dialogu Społecznego.

23 października br. strona rządowa przejęła przewodnictwo w Radzie Dialogu Społecznego. Jej przewodniczącym na najbliższy rok został wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii w RDS reprezentować będzie także wiceminister Olga Semeniuk.

"Udział w pracach Rady Dialogu Społecznego, która skupia przedstawicieli związków zawodowych, organizacji pracodawców oraz stronę rządową, to dla mnie wielki zaszczyt i duże wyzwanie. Moim celem jest uczynienie z tego gremium najważniejszego forum konsultacji rozwiązań, które są kluczowe, z punktu widzenia polskiej gospodarki i rynku pracy. Wierzę też, że działalność Rady może stać się przykładem na to, jak prowadzić konstruktywny dialog w naszym, jakże dziś podzielonym, społeczeństwie – podkreśla wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin".

"A wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk, która w RDS będzie odpowiedzialna za dialog społeczny,wskazuje: - W tak trudnej sytuacji, w jakiej wskutek pandemii Covid-19, znajduje się dziś polskie społeczeństwo i gospodarka, umiejętność dialogu, współpracy i gry zespołowej dla dobra kraju, wydają się tym bardziej istotne i pożądane".

Pobierz PDF

Czytano 888 razy