Zjazd Delegatów Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W czwartek, 26 września, w sali Cechu Rzemiosł Spożywczych „Na Kotłowem” w Krakowie, odbył się sprawozdawczy Zjazd Delegatów MIRiP.

Funkcję prowadzącego Zjazd jednogłośnie powierzono Grzegorzowi Mielnickiemu, pełniącemu obowiązki wiceprezesa MIRiP.

Delegaci wybrali Komisję Mandatową w składzie: Alojzy Pabian – przewodniczący, a także Zbigniew Pyrek Stanisław Sroka.

Komisja Skrutacyjna działała w składzie: Marian Anielski – przewodniczący, Jan Góralczyk oraz Mariusz Sosnowski.

W składzie Komisji Uchwał i Wniosków znaleźli się: Roman Koszyk jako przewodniczący oraz Stanisław Knap i Paweł Rogal.

Na zastępców przewodniczącego Prezydium Zjazdu wybrano Andrzeja Dębowskiego i Zbigniewa Pyrka, natomiast sekretarzem został Tadeusz Kurpiel, a jego zastępcą – Beata Klepka.

Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, zaprezentował szczegółowe sprawozdanie z działalności prezesa i Zarządu MIRiP za ubiegły rok. Marek Lasoń, przewodniczący Komisji Rewizyjnej, omówił sprawozdanie z działalności Izby, kończąc swoje wystąpienie wnioskiem o udzielenie absolutorium prezesowi i Zarządowi za 2023 rok. Główny Księgowy Izby przedstawił bilans i sprawozdanie finansowe za rok 2023, a także zaprezentował plan finansowy na nadchodzący rok. Dyrektor Izby Anna Adamczyk omówiła szczegółowo kwestię bieżących spraw w izby, w szczególności kwestii egzaminów i wynajmów, natomiast jej zastępca Tomasz Kowalik przedstawił działalność Izby w kontekście promocji, realizowanych projektów oraz działalności Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Ważnym punktem Zjazdu była żywa dyskusja na temat postulatów rzemiosła kierowanych do władz, w tym kwestii wprowadzenia obowiązku posiadania kwalifikacji do wykonywania zawodu oraz dostosowywania planów lekcji w szkołach do potrzeb rzemieślników.

Kolejnym punktem obrad były zmiany w Statucie MIRiP, które również zostały zatwierdzone.

Delegaci, po zapoznaniu się ze sprawozdaniami, zarówno Prezesa, Komisji Rewizyjnej, jak i księgowego, jednomyślnie podjęli decyzję o przyjęciu wniosku o udzielenie absolutorium bez żadnych zastrzeżeń.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!