Zapraszamy na szkolenie online 22.07.2025!

Deregulacja a definicja rzemieślnika i dofinansowanie kosztów kształcenia – weź udział w bezpłatnym szkoleniu online.
Od 13 lipca 2025 r. obowiązuje ustawa deregulacyjna (Dz.U. 2025 poz. 769), która wprowadziła dwie kluczowe nowelizacje: zmiany art. 122 Prawa oświatowego oraz nową definicję rzemiosła w Ustawie o rzemiośle.
Wszystkie organizacje zrzeszone w naszej Izbie otrzymają link do bezpłatnego szkolenia zorganizowanego przez ZRP, które odbędzie się w formule online w dniu 22.07.2025 o godzinie 10:00. Szkolenie poprowadzi Adwokat Justyna Podlińska.
Ustawa deregulacyjna zniosła warunek zdania egzaminu przy wypłacie dofinansowania za szkolenie młodocianych (art. 122 Prawo oświatowe – wypłata następi na skutek przystąpienia młodocianego pracownika do egzaminu) oraz gruntownie poszerzyła definicję rzemiosła, dopuszczając m.in. spółki kapitałowe z jednym kwalifikowanym wspólnikiem do pełnego „statusu rzemieślnika”. Dzięki temu rzemieślnicy otrzymają pewniejsze wsparcie finansowe i większą swobodę wyboru formy prawnej. Podczas szkolenia zostaną szczegółowo omówione zmiany w tych dwóch aktach prawnych.