XLIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

Tradycyjnie już, w ostatnią sobotę czerwca odbyła się kolejna, XLIII Ogólnopolska Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę. Na wydarzeniu tym nie zabrakło licznej reprezentacji rzemieślników małopolskich pod przewodnictwem Prezesa MIRiP Janusza Kowalskiego.

Organizatorem tegorocznej Pielgrzymki była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej. Przed uroczystą Mszą Świętą miało miejsce wręczenie wyróżnień przez V-ce prezesa ZRP Jana Klimka oraz Prezesa Beskidzkiej Izby Adama Wykręta, dla najlepszych Mistrzów i Uczniów.

Z naszej Izby wyróżnienie to otrzymali:

Mistrzowie stolarstwa: Stanisław i Tomasz Durbas oraz ich uczeń: Michał Filek;

Mistrz budowlany: Marcin Jakubas oraz jego uczeń: Wiktor Janicki;

Mszy Świętej przewodniczył Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel.

Całość uroczystości uświetnił zespół góralski „No To Hop” złożony z młodych ludzi, którzy kochają muzykę, śpiew, oraz folklor i działają przy domu kultury w Wapienicy/Bielsko-Biała.

Po Liturgii Eucharystycznej V-ce prezes ZRP Jan Klimek odczytał Akt Zawierzenia Polskiego Rzemiosła Niepokalanemu Sercu Maryi.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!