Święto Chleba w Brzesku

W niedzielę, 8 września Cech Rzemiosł Różnych w Brzesku zorganizował  XXIII Diecezjalne Święto Chleba.

Na rynku im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzesku po raz 23 odbyły się uroczystości związane z Diecezjalnym Świętem Chleba, pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Brzesko Tomasza Latochy, połączone z Festynem „Święto Rzemiosła Diecezjalnego -Rzemiosło w wieku nowych technologii”.

W trakcie uroczystości najbardziej zasłużonym rzemieślnikom odznaczenia państwowe wręczył Wojewoda Małopolski Krzysztof Jan Klęczar. Wyróżnienia rzemieślnicze wręczył Janusz Kowalski Zastępca Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, w asyście Prezes Izby Rzemieślniczej j oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie Andrzeja Kuty. Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oprócz Prezesa Janusza Kowalskiego reprezentowali zastępcy prezesa: Grzegorz Mielnicki i Andrzej Dębowski oraz dyrektor Izby Anna Adamczyk.

Prezes Janusz Kowalski, podczas swojego wystąpienia, złożył serdeczne gratulacje wszystkim rzemieślnikom, którzy byli odpowiedzialni za organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Zaznaczył, że przygotowanie tego przedsięwzięcia było na wysokim poziomie i podkreślił, że kontynuuje ono wieloletnie tradycje rzemieślnicze, które mają głębokie korzenie w regionie. Prezes Janusz Kowalski szczególną uwagę poświęcił roli współpracy pomiędzy tarnowskim środowiskiem rzemieślniczym a lokalnymi władzami, w tym Burmistrzem Brzeska. Podkreślił również, jak istotne jest utrzymywanie bliskiej relacji z władzami regionalnymi, w tym z Wojewodą Małopolskim, co przekłada się na harmonijny rozwój rzemiosła oraz wspieranie lokalnych inicjatyw.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!