Sesja plenarna RDS z udziałem Prezydenta RP

Sesja plenarna RDS z udziałem Prezydenta RP

27 lutego 2025 w Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie plenarne RDS.

27 lutego 2025 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego, w którym uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Wydarzenie to miało szczególne znaczenie dla polskiego rzemiosła, gdyż w spotkaniu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego:

  • Prof. Jan Klimek – Prezes ZRP;
  • Janusz Kowalski – Wiceprezes ZRP,Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie;
  • Janusz Piątek – Wiceprezes ZRP;
  • Edyta Doboszyńska – Dyrektor Generalny ZRP;
  • Marcin Wawryszczuk – ekspert ZRP.

Podczas posiedzenia RDS omawiano kluczowe wyzwania dla rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem roli rzemiosła w gospodarce. Przedstawiciele ZRP podkreślili znaczenie sektora rzemieślniczego w tworzeniu miejsc pracy, kształceniu młodych kadr oraz budowaniu stabilnej gospodarki opartej na tradycji i nowoczesnych technologiach. Poruszono także kwestie dotyczące zarządzania zasobami ludzkimi w sektorze rzemieślniczym i potrzeby dostosowania kształcenia zawodowego do zmieniających się realiów rynku pracy.

W drugiej części spotkania podsumowano dziesięcioletnią współpracę Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Radą Dialogu Społecznego. Prezydent Andrzej Duda podkreślił znaczenie dialogu społecznego i roli partnerów społecznych, w tym środowiska rzemieślniczego, w kształtowaniu stabilnej polityki gospodarczej. W wydarzeniu uczestniczyli również inni przedstawiciele rządu, w tym Krzysztof Paszyk, Minister Rozwoju i Technologii.

Od momentu objęcia funkcji Prezesa ZRP prof. Jan Klimek wzmocnił pozycję rzemiosła w debacie publicznej. Dzięki jego staraniom rzemieślnicy mają realny wpływ na decyzje gospodarcze i społeczne, a jego działania doprowadziły do skuteczniejszego reprezentowania interesów rzemiosła na forum krajowym i unijnym. Obecność Prezesa ZRP prof. Jana Klimka oraz Wiceprezesa ZRP i Prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła Janusza Kowalskiego podkreśla istotną rolę rzemiosła w kształtowaniu polityki gospodarczej kraju. Ich zaangażowanie w prace Rady jest dowodem na to, że głos rzemieślników jest kluczowy w budowaniu nowoczesnej, silnej gospodarki.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Kontakt