Inauguracja roku szkolnego 2024/2025

Rozpoczął się jubileuszowy, 10-ty rok istnienia naszej szkoły.

2 września w auli Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas pierwszych. W uroczystości brali udział: prezes Janusz Kowalski wraz z zastępcami: Grzegorzem Mielnickim i Andrzejem Dębowskim, członkami Zarządu MIRiP: Maciejem Zającem oraz dyrektorem MIRiP Anną Adamczyk wraz z zastępcą Tomaszem Kowalikiem. W uroczystości nie zabrakło również przedstawiciela Cechu Rzemiosł Różnych, czyli cechu najmocniej związanego z zawodem fryzjer, czyli zawodem, stanowiącym jeden z filarów naszej szkoły: w zastępstwie Starszej Cechu Rzemiosł Różnych, a zarazem członka Zarządu MIRiP Pani Beaty Klepki w uroczystości brała udział kierownik biura Cechu Pani Katarzyna Grudzień.

Spotkaniu przewodniczyła Dyrektor Szkoły – Pani Elżbieta Kosacka, która życzliwie przywitała ponad 160 pierwszoklasistów oraz przypomniała zasady funkcjonowania Szkoły, istotę praw, jak i obowiązków uczniów. Wskazała, że nauka w szkole branżowej czy technikum nie zamyka drogi do dalszej edukacji, ale jest jednym z ważniejszych etapów w życiu, kiedy to nawiązujemy przyjaźnie i rozwijamy swoje pasje, zainteresowania, kształtujemy swą tożsamość. Podkreśliła, że: „Przyszłości nie możemy przewidzieć, ale możemy się do niej przygotować”.

Prezes Janusz Kowalski w swoim wystąpieniu zachęcił uczniów do bycia obowiązkowym, do korzystania z szansy, jaką daje nauka w naszej szkole (języki obce, praca rzemieślnicza, wyjazdy zagraniczne na praktyki, krzewienie kultury fizycznej dzięki bogatemu zapleczu sportowemu i wspaniałej kadrze nauczycielskiej), aby być przygotowanym do życia i pracy na całym świecie.

W imieniu całego Zarządu MIRiP życzymy udanego nowego roku szkolnego, pełnego pasji i chęci do nauki!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!