Pod przewodnictwem Grzegorza Mielnickiego, wiceprezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, który jest przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego przygotowującego jubileuszowe uroczystości 95-lecia Izby odbyło się spotkanie, podczas którego podsumowano dotychczasowe działania w sprawie majowych uroczystości. Trzy są ważne punkty tego święta: msza święta w Bazylice Mariackiej, złożenie kwiatów przy studzience Walentego Badylaka i na płycie upamiętniającej przysięgę Tadeusza Kościuszki oraz spotkanie w hotelu Holiday Inn, w czasie którego najbardziej zasłużeni rzemieślnicy otrzymają odznaczenia i dyplomy.

Małopolski Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych i Małopolska Izba Budowlanych zaprosiły w sobotę 18 marca 2023 r. na uroczystość ku czci św. Józefa, patrona Miasta Krakowa i budowlańców. Po mszy świętej w Bazylice Bożego Ciała wręczono medale św. Józefa. Wyróżnienie to Cech przyznaje corocznie od roku 2000, kiedy pierwszym laureatem został Papież Jan Paweł II. W tym roku medale otrzymali: Zdzisław Grzelka, starszy krakowskiego Bractwa Kurkowego za wielki wkład pracy w działalność charytatywną i społeczną i Jacek Rodacki za wielki wkład pracy w szkolenie uczniów w rzemiośle monter instalacji sanitarnych. Wyróżnionym gratulowali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, jego zastępca Bogusław Kośmider, Janusz Kowalski prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości i Janusz Chwajoł, prezes Małopolskiego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Budowlanych.

poniedziałek, 13 marzec 2023 07:08

Euroskills 2023 w Polsce!

EuroSkills Gdańsk 2023 - Mistrzostwa Europy Młodych Profesjonalistów to największy konkurs edukacyjny i umiejętności zawodowych na Starym Kontynencie, który odbywa się co dwa lata. W piątkowym spotkaniu dotyczącej tegoroczonej edycji Konkursu wziął udział Prezes MIRiP Janusz Kowalski wraz z Z-cą dyrektora Tomaszem Kowalikiem.

Już 26 marca wyjątkowe wydarzenie! 29. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa!

Start godzina 10:00 ul. Rzeźnicza 4 (w budynku Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie). Serdecznie zapraszamy!

Zwycięzcy Konkursu będą reprezentować Małopolskę w finale - Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Rzemiosła Fryzjerskiego. Szczegóły konkursu, formularz zgłoszeniowy do pobrania (tylko do 20 marca!) na stronie Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie (po kliknięciu TUTAJ).

piątek, 10 marzec 2023 20:20

Jarmark Rzemiosła 2023

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie uprzejmie informuje, że w dniach 19.05 – 28.05.2023 r. organizuje na płycie Rynku Głównego (od strony Ratusza)  JARMARK RZEMIOSŁA
Zachęcamy rzemieślników i przedsiębiorców do skorzystania z tej formy promocji swoich niepowtarzalnych wyrobów i podzielenia się z mieszkańcami Krakowa i licznymi turystami odwiedzającymi miasto swoimi umiejętnościami.

1 marca w Pałacu Krzysztofory odbyła się debata poprzedzająca realizację zadania Budżetu Obywatelskiego "Posadźmy drzewa na Rynku Głównym". Z ramienia MIRiP w debacie wziął udział udział Z-ca dyrektora Tomasz Kowalik. W głosowaniu w Budżecie Obywatelskim w 2022 roku ponad 20 tysięcy głosów oddano na Projekt Nr 13 "Posadźmy drzewa na Rynku Głównym!". Projekt zakłada posadzenie 30 drzew na płycie Rynku Głównego za kwotę ponad 1,5 miliona złotych. W debacie wzięli udział przedstawiciele m.in. Zarządu Zieleni Miejskiej, Małopolskiego Konserwatora Zabytków, Rad Dzielnic, Politechniki Krakowskiej, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, przedsiębiorcy oraz inni mieszkańcy Krakowa - zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy realizacji tego zadania.

Serdecznie zapraszamy do udziału w III EDYCJI KONKURSU „WIELKANOCNA FACHOWA OZDOBA”. Konkurs adresujemy do uczniów VII i VIII klas wszystkich małopolskich szkół podstawowych oraz uczniów naszej Szkoły! Wykaż się pasją, znajomością swojego rzemiosła, zawodu. Bądź kreatywny, twórczy i pomysłowy!

wtorek, 28 luty 2023 20:31

Posiedzenie Rady Starszych MIRiP

W siedzibie przy ul. św. Anny w Krakowie odbyło się w ostatnim dniu lutego 2023 roku posiedzenie Rady Starszych Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Prowadził je prezes Janusz Kowalski, a uczestniczyli starsi cechów zrzeszonych w Izbie, przedstawiciel Komisji Rewizyjnej MIRiP, reprezentanci Polskiej Izby Przemysłu Skórzanego oraz Polskiej Grupy Producentów Obuwia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU GEOTURYSTYCZNEGO zorganizowanego przez Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Patronat Honorowy nad Kononkursem sprawują: Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Konkurs jest adresowany do uczniów VIII klas wszystkich małopolskich szkół podstawowych. Szczegóły w załącznikach do pobrania:

1. Załącznik 1 - Regulamin;

2. Załącznik 2 - Oświadczenie rodzica (zgoda na udział). 

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie uprzejmie informuje, że rozpoczyna kolejny Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Termin rozpoczęcia - 27.02.2023 r, godz. 9.00, II p. sala 209
Czas trwania kursu - 48 godz.
Miejsce kursu - Kraków, oś. Złotej Jesieni 2, Centrum Kształcenia i Szkolenia

ZGŁOSZENIA:

- MIRiP, tel. 12 421-52-51, 423-07-47, e-mail: , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga: ilość miejsc ograniczona, prosimy o jak najszybsze zgłaszanie się!

Informujemy, że najbliższy dyżur telefoniczny będzie dotyczył tematu: Ulgi w spłacie należności z tytułu składek - formy pomocy dla przedsiębiorców.

Termin: 22 lutego br. (środa) od 10:00 do 12:00 - (12) 42 46 269

 

 

środa, 15 luty 2023 14:39

Bal optyków 2023

4 lutego 2023 roku, w pięknej sali: „Na kotłowem” po długiej przerwie odbył się długo oczekiwany, tradycyjny już Bal Optyków.

Strona 1 z 75