Gala „Szkoły Rzemiosła” 2024

Gala „Szkoły Rzemiosła” 2024

Przedstawiciele Małopolskiej Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości wyróżnieni na Gali „Szkoły Rzemiosła” 2024.

15 października 2024 roku, w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala „Szkoły Rzemiosła”, która zgromadziła przedstawicieli izb rzemieślniczych oraz branżowych szkół z całego kraju. Wydarzenie, zorganizowane pod patronatem Ministra Edukacji, stanowiło wyjątkową okazję do uhonorowania wybitnych osiągnięć w dziedzinie edukacji zawodowej. Szczególne powody do dumy miała Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, której członkowie zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie w rozwój szkolnictwa rzemieślniczego.

Delegacja Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, na czele z Prezesem Januszem Kowalskim, była jedną z najliczniejszych podczas Gali. Prezesowi towarzyszyli zastępcy: Grzegorz Mielnicki oraz Andrzej Dębowski, który pełni również funkcję członka Komisji Oświaty Związku Rzemiosła Polskiego. Obecni byli także Dyrektor MIRiP Anna Adamczyk i jej zastępca Tomasz Kowalik, jak również Dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Elżbieta Kosacka oraz Mecenas Justyna Podlińska.

To wyjątkowe wydarzenie stało się okazją do podkreślenia, jak istotną rolę pełni MIRiP w kształtowaniu przyszłych kadr rzemieślniczych w regionie małopolskim. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami, organizowanie szkoleń i kursów zawodowych oraz dbanie o wysokie standardy edukacji zawodowej to jedne z najważniejszych działań izby, które mają bezpośredni wpływ na rozwój rzemiosła w Polsce. W trakcie gali szczególne wyróżnienia, w postaci pamiątkowych grawertonów, trafiły do rąk osób związanych z Małopolską Izbą Rzemiosła i Przedsiębiorczości. Elżbieta Kosacka, Dyrektor ZSRiP oraz Tomasz Kowalik, zastępca dyrektora MIRiP, zostali docenieni za ich wkład w rozwój Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Gala „Szkoły Rzemiosła” była nie tylko okazją do wyróżnienia zasłużonych, ale również platformą do dyskusji na temat przyszłości edukacji zawodowej w Polsce. Prezes Związku Rzemiosła Polskiego, prof. dr hab. Jan Klimek, w swoim otwierającym przemówieniu podkreślił rolę samorządu gospodarczego rzemiosła w procesie wychowania i kształcenia młodzieży, zwracając uwagę na coraz większe znaczenie dualnego systemu nauczania, łączącego teorię z praktyką.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr Ludwik Hirszberg, założyciel Branżowej Szkoły I stopnia w Katowicach, który skupił się na potencjale i unikatowości szkół rzemieślniczych, określając je jako kluczowy element nowoczesnej gospodarki opartej na wysoko wykwalifikowanych specjalistach.

Wystąpienia gości, w tym m.in. Henryka Kiepury, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, oraz Agnieszki Majewskiej, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, zwracały uwagę na kluczową rolę rzemiosła w polskiej gospodarce oraz na konieczność dalszego wspierania edukacji branżowej. Szczególnie podkreślano znaczenie kształcenia dualnego, które łączy naukę teoretyczną z praktyczną, dając młodym ludziom solidne podstawy do przyszłej pracy.

Dla Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości udział w Gali „Szkoły Rzemiosła” stanowił potwierdzenie, że działania podejmowane przez jej członków są zauważane i doceniane na szczeblu ogólnopolskim. Wyróżnienia dla Elżbiety Kosackiej i Tomasza Kowalika to dowód na to, że edukacja zawodowa w Małopolsce, w szczególności w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie, nieustannie się rozwija i wciąż stawia na wysoką jakość.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Związku Rzemiosła Polskiego.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!

Kontakt