poniedziałek, 05 czerwiec 2023 06:26

Weź udział w "Małopolskiej Sieci Sukcesorów SUKCES-JA!" - EDYCJA 2023

Written by

Już jesienią tego roku rusza II edycja projektu Małopolska Sieć Sukcesorów! Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wypełnić formularz rekrutacyjny i przesłać go do nas. Na zgłoszenia czekamy do 30.06.2023!

CZYM JEST SUKCESJA?

Sukcesja jest naturalnym i koniecznym wyzwaniem, z którym musi się zmierzyć każda firma rodzinna. Sukcesja to przekazanie władzy, majątku, wiedzy oraz odpowiedzialności kolejnemu pokoleniu. Nie jest to łatwe, zarówno dla twórcy biznesu jak i jego następcy. Najlepszym sposobem na eliminację barier i problemów jest odpowiednie zaplanowanie tego procesu. Działania, które wprowadzą nowe pokolenie w świat biznesu oraz pomogą określić zasady i wartości, jakimi musi się kierować następca a przede wszystkim, które wykreują umiejętności i kompetencje niezbędne do zarządzania firmą, są czasochłonne i wymagają ogromu pracy. Ważnym elementem jest wypracowanie wspólnej wizji na dalsze losy przedsiębiorstwa oraz zbudowanie zaufania nestora, które pozwoli na pełne przekazanie władzy i umożliwienie podejmowania własnych decyzji przez sukcesora. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednie dobranie formy prawnej i faktyczne przeprowadzenie zmiany w organizacji. W tej kwestii warto zasięgnąć rady eksperta, który przedstawi dostępne możliwości oraz pomoże wybrać najlepszą z nich

NA CZYM POLEGA PROJEKT?   
W ramach tworzenia Małopolskiej Sieci Sukcesorów, zaangażujemy do projektu od 5 do 10 osób, które przejęły lub zamierzają przejąć firmę rodzinną z terenu woj. małopolskiego. Członkowie sieci zapraszani będą do udziału w regularnych spotkaniach (możliwość uczestnictwa online), w ramach których zostaną objęci dostosowanym do ich potrzeb wsparciem szkoleniowym z kluczowych obszarów związanych z transferem biznesu tj.
• obszar prawny;
• obszar finansowo-podatkowy;
• obszar zarządzania;
• obszar psychologiczny;
• obszar wymiany doświadczeń.

W JAKIM CELU REALIZOWANY JEST PROJEKT?
Głównym celem projektu "Małopoloska Sieć Sukcesorów SUKCES-JA!” realizowanego przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie jest:
• podniesienie poziomu gotowości do sukcesji w małopolskich firmach;
• wzmocnienie postaw przedsiębiorczych;
• rozwój wiedzy i umiejętności w temacie sukcesji;
• wsparcie wymiany doświadczeń i networkingu.

DLA KOGO?
Projekt dedykowany jest dla osób, które przejęły lub potencjalnie w przyszłości będą mogły przejąć firmę rodzinną z terenu województwa małopolskiego.

JAK SKORZYSTAĆ?
Jesteś zainteresowany dołączeniem do sieci? Wypełnij formularz rekrutacyjny, pod poniższym linkiem i czekaj na kontakt z naszej strony! Nabór trwa do 30 czerwca 2023 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

DO POBRANIA:

FORMULARZ REKRUTACYJNY

HARMONGORAM WARSZTATÓW

INFORMACJE
Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, I p., pok.11, Tel. 12 421 52 51, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekt ralizowany w ramach realizacji zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze „Działalność wspomagająca rozwój gospodarczy, w tym rozwój przedsiębiorczości” pn. „Małopolska Sieć Sukcesorów”.

 

Czytano 990 razy Ostatnio zmodyfikowano czwartek, 13 lipiec 2023 08:11