czwartek, 03 luty 2022 08:42

Posiedzenia Rady Dialogu Społecznego

1 lutego 2022 r. odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Debata poświęcona była analizie aktualnej sytuacji na rynku pracy w Polsce. Związek Rzemiosła Polskiego reprezentował Prezes Jan Gogolewski. W trybie zdalnym dołączyli do niego pozostali reprezentanci i eksperci ZRP w Radzie, w tym trybie w posiedzeniu uczestniczył również Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

J. Gogolewski podkreślił, że problematyka rynku pracy nie powinna być omawiana w oderwaniu od sytuacji gospodarczej i geopolitycznej. Rozpoczęliśmy rok 2022 w warunkach nieustającej pandemii oraz w obliczu kryzysu energetycznego i  niepewności skutków rozwiązań wprowadzonych przez Polski Ład jak również trudnej sytuacji politycznej i gospodarczej u wschodnich sąsiadów.

31 stycznia na ten sam temat obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego. Przypomnijmy, że do końca ubiegłego roku Janusz Kowalski, prezez Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości przewodniczył obradom tego gremium. Obecnie przewodniczącym jest wojewoda Łukasz Kmita, prezes Kowalski reprezentuje rzemiosło jako członek Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Czytano 523 razy