czwartek, 30 grudzień 2021 13:47

Materiały promujące rzemiosło

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanymi przez Związek Rzemiosła Polskiego materiałów, związanych z promocją dualnego kształcenia zawodowego w rzemiośle - 3 prezentacje multimedialne stanowiące doskonałe narzędzie do realizacji zadań związanych z informowaniem o możliwościach kształcenia w rzemiośle oraz doradztwem zawodowym.

1. „Wybieram Rzemiosło – CZĘŚĆ I” – składa się 48 plansz w programie MS PowerPoint, na których zamieszczono podstawowe informacje, dotyczące problematyki związanej z podjęciem nauki zawodu w rzemiośle, jej przebiegiem, wymaganiami w stosunku do ucznia, powinności ucznia oraz mistrza szkolącego i nauczycieli w szkole. Link do pobrania prezentacji po kliknięciu TUTAJ.

2. „Wybieram Rzemiosło – CZĘŚĆ II” – składa się ze 127 plansz w programie MS PowerPoint, w tym 26 krótkich filmów ilustrujących pracę w zawodach rzemieślniczych. Filmy o zawodach rzemieślniczych zostały podzielone w grupy branżowe (budowlana, drzewno-meblarska, elektroenergetyczna, fryzjersko-kosmetyczna, spożywcza, poligraiczno-fotograficzna, mechaniczna, mody motoryzacyjna). Poszczególne filmy uruchomiane są z oznaczonej nazwą zawodu planszy. Filmy są krótkie i zwracają uwagę na najbardziej charakterystyczne czynności dla danego zawodu. Każdy film uzupełniony jest planszą informującą o najważniejszych wymogach podjęcia
nauki w prezentowanym zawodzie. Pokaz takiej prezentacji jest dynamiczny – szybko i sprawnie przekazuje najważniejsze informacje. Czas prezentacji można dowolnie modyfikować i w zależności od potrzeb skrócić albo zaprezentować więcej zagadnień.
Link do pobrania prezentacji wraz z 28 filmami po kliknięciu TUTAJ.(Uwaga! plik jest obszerny wymaga odpowiedniej pojemności na posiadanym sprzęcie komputerowym)

3. „Wybieram Rzemiosło – CZĘŚĆ III” składa się z 30 plansz. Dotyczy kwalifikacji zawodowych, tj. prezentacji egzaminu czeladniczego, jego przebiegu, a także korzyściwynikających uzyskania kwalifikacji zawodowych, informacji o Suplemencie Europass,
możliwościach podjęcia pracy, a także doskonalenia kwalifikacji pod kątem potrzeb rynku pracy, przykładów możliwości jakie dają poszczególne zawody, wskazuje możliwości jakie daje zdobycie podstawowego fachu uzupełnianego później kolejnymi umiejętnościami, potwierdzonymi w kolejnych kwalifikacjach zawodowych oraz dalszej ścieżki kształcenia na poziomie wyższej uczelni.
Link do pobrania prezentacji po kliknięciu TUTAJ.

Czytano 912 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 31 grudzień 2021 07:05