piątek, 01 październik 2021 11:02

Odznaczenia "R" dla naszych rzemieślników

W dniu 1 października odbyły się uroczystości obchodów Święta Patrona Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości - Ks. kard. A. S. Sapiehy. Ważnym elementem wydarzenia było uroczyste wręczenie odznak "R" - w tym roku Kapituła po raz pierwszy uhonorowała tym odznaczeniem naszych rzemieślników, szczególnie zaangażowanych w życie szkoły: Grzegorza Adamskiego Józefefa Majerczyka.

Już w pierwszym roku istnienia Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie Dyrektor Szkoły wprowadziła odznaczenie dla osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla placówki prowadzonej przez MIRiP, zaangażowanych w różnorodne aspekty życia i pracy Zespołu. Uhonorowani odznaką są również uczniowie kończący szkołę z wyróżnieniem oraz mający szczególne osiągnięcia. Symboliczna litera “R” to logo szkoły oznaczające: Rzemiosło (szkoła kształci przyszłych czeladników i techników), Rzetelność (wskazuje na jakość pracy szkoły i jej Patrona – zasłużonego Ks. Kard. Adama Stefana Sapiehę, autorytet dla młodzieży i pracowników szkoły) oraz Rzeźnicza 4 (siedziba szkoły). Odznakę przyznaje Kapituła z Dyrektorem Szkoły na czele – zgodnie z postanowieniami Regulaminu (pod tym linkiem dostępny również wniosek o odznaczenie).

W tym roku tym szczególnym odznaczeniem po raz pierwszy zostali uhonorowani nasi rzemieślnicy: Grzegorz Adamski i Józef Majerczyk. Tym sposobem Kapituła odcznaczyła ich za aktywną działalność na rzecz szkoły, zaangażowanie - wielokrotne uczestnictwo w wyjazdowych spotkaniach z uczniami i ich rodzicami celem propagowania nauki zawodu, czynne uczestnictwo w targach edukacji i pracy, w tym w Małopolskim Festiwalu Zawodów oraz wieloletnie kształcenie młodzieży - Grzegorz Adamski szkoli uczniów w zakładzie blacharsko-dekarskim natomiast Józef Majerczyk w zakładzie stolarskim.

 

  • Certfyfikat srebrna R Grzegorz Adamski
  • Certfyfikat srebrna R Józef Majerczyk
  • Grzegorz_Adamski_Jozef_Majerczyk
  • gadamski
  • jmajerczyk2
Czytano 420 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 04 październik 2021 10:12