poniedziałek, 20 wrzesień 2021 19:23

Narodowy Spis Powszechny- prośba o rozpowszechnienie informacji

W okresie od 1 kwietnia do 30 września br. Główny Urząd Statystyczny prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisów służą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie dane zebrane w spisie objęte są tajemnicą statystyczną.


Tegoroczny spis jest realizowany przede wszystkim przez Internet. Obowiązkową metodą udziału w spisie jest samospis internetowy - na stronie internetowej spis.gov.pl jest dostępny interaktywny formularz, który należy wypełnić.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub urzędzie miasta, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00.
 Dodatkowo, Urząd Miasta Krakowa zorganizował wiele akcji spisowych podczas różnych imprez plenerowych, w których biorą udział rachmistrze spisowi. Wykaz aktualnych imprez znajduje się na stronie internetowej: Narodowy Spis Powszechny 2021 - wrześniowa akcja spisowa.- Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Krakowa - BIP MK
W związku z powyższym, zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w nagłośnieniu informacji o spisie oraz promocję poprzez kanały informacyjne np. media społecznościowe.
Przypominamy- do końca spisu zostało tylko 10 dni!
Z poważaniem,
Tomasz Popiołek
Dyrektor Wydziału
WYDZIAŁ SPRAW ADMINISTRACYJNYCH

Czytano 273 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 20 wrzesień 2021 19:27