wtorek, 07 wrzesień 2021 11:03

XX Diecezjalne Święto Chleba w Brzesku

W niedzielę 5 września odbyło się w Brzesku XX Diecezjalne Święto Chleba. W uroczystościach uczestniczyli: Prezes Janusz Kowalski wraz ze swoim Zastepcą - Andrzejem Dębowskim oraz Dyrektor Izby - Anną Adamczyk.

Uroczystość rozpoczął miły akcent - Prezes Janusz Kowalski i Prezes Tadeusz Szewczyk otrzymali od Prezesa Izby w Tarnowie - Andrzeja Kuty gratulacje z okazji ponownego ich wyboru na funkcję Prezesa. Następnie w asyście kapeli odbył się przemarsz rzemieślników na Plac Kazimierza Wielkiego w Brzesku. Po otwarciu uroczystości przez Burmistrza Brzeska - Pana Tomasza Latochę  wręczono odznaczenia, w tym najwyższe odznaczenie rzemieślnicze - Szablę Kilińskiego, którą otrzymał Tadeusz Kumor prowadzący zakład blacharsko-dekarski. Szablę wręczył Zastępca Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski w asyście Prezesa Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu - Tadeusza Szewczyka.

Po Mszy Świętej odbył się obrządek dożynkowy przygotowany przez lokalny zespół artystyczny i zwiedzanie stoisk z chlebem i innymi artykułami.

fot. bochniazbliska.pl

• brzesko1