Wydrukuj tą strone
poniedziałek, 21 czerwiec 2021 08:55

Remont boiska w naszej szkole

Prezes MIRiP Janusz Kowalski zwrócił się do Zarządu Infrastruktury Sportowej z wnioskiem, o rewitalizację terenu boisk sportowych znajdujących się przy Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie przy ulicy Rzeźniczej 4. Miło nam poinformować, że dzięki przychylności Dyrektora ZIS Pana Krzyszfota Kowala oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa wniosek został rozpatrzony pozytywnie i jeszcze w tym roku szkoła będzie miała nowe miejsce aktywności fizycznej dla swoich uczniów.

Obiekty sportowe szkoły znajdujące się na zewnątrz wymagają bardzo pilnych działań rekultywacyjnych i na dzień dzisiejszy nie nadają się do użytkowania przez naszych uczniów ani też przez mieszkańców Dzielnicy II Grzegórzki. W miejsce istniejących betonowych boisk powstaną boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej z nowoczesną , poliuretanową nawierzchnią i strefą do „street workout”.

Ankieta przeprowadzona wśród uczniów Szkoły wykazała, iż 9 na 10 uczniów zgłaszała potrzebę zmiany stanu technicznego boisk sportowych ich szkoły. Biorąc pod uwagę również fakt, iż liczebność naszych uczniów na przestrzeni lat powiększała się (w roku szkolnym 2019/2020 podwoiła i wynosi obecnie prawie 800 uczniów) możliwość prowadzenia efektywnych lekcji wychowania fizycznego wymaga posiadania większej i lepszej bazy sportowej ze zewnątrz budynku.

Rozmowy przeprowadzone ze współpracującymi podmiotami odpowiedzialnymi za aktywizacje mieszkańców dzielnicy Grzegórzki jak i z samymi jej mieszkańcami, potwierdziły, że w tej części miasta jest ogromny deficyt tego typu obiektów które tez po zakończeniu zajęć uczniów szkoły mogłyby służyć mieszkańcom. Obiekty sportowe znajdujące się w najbliższej odległości są w zasadzie zajęte „od rana do wieczora” i ciężko tam o aktywność bez długiego oczekiwania i wcześniejszej rezerwacji.

Czytano 153 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 21 czerwiec 2021 09:05