wtorek, 02 luty 2021 07:29

Obniżenie stawek czynszu dla najemców ZBK

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie kontynuuje w ramach programu PAUZA działania, polegające na obniżeniu stawki czynszowej do wysokości kosztów eksploatacyjnych (dla lokali uzytkowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków 4,89 zł/m2) dla najemców zmuszonych do zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej.


W celu skorzystania z obniżki czynszu konieczne jest jedynie złożenie wniosku przez najemcę lokalu użytkowego (w tym w formie elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bez konieczności uwierzytelnienia go bezpiecznym podpisem elektronicznym czy profilem zaufanym). Nie jest również wymagane zawieszenie lub wykreślenie działalności z rejestru, do którego wpis stanowi podstawę funkcjonowania przedsiębiorcy. Termin składania wniosków 31.03.2021r.

Szczegółowe informacje na temat obnizki czynszu znajdziecie Państwo w piśmie skierowanym do MIRiP (do pobrania TUTAJ) oraz w Zarządzeniu Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie obniżenia stawek czynszowych netto z tytułu najmu lokali użytkowych stanowiących własność Gminy Miejskiej Kraków, wynajmowanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie, w związku z negatywnymi konsekwencjami stanu epidemii wywołanego zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 (do pobrania TUTAJ).

 

 

 

Czytano 99 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 05 luty 2021 12:08