poniedziałek, 16 listopad 2020 18:38

Konferencje one-line w poniedziałęk 16 listopada

Poniedziałek, 16 listopada 2020 roku był bardzo pracowitym dniem dla prezesa Janusza Kowalskiego i członka Zarządu Andrzeja Dębowskiego, którzy reprezentowali Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w kilku ważnych konferencjach one-line. Rano rozpoczęło się XIV Forum Przedsiębiorców, którego gościem był wicepremier Jarosław Gowin. Głos w Loży Komentatorów zabrał Janusz Kowalski. Przed południem odbyło się również posiedzenie jednej z komisji w Radzie Dialogu Społecznego. O szkolnictwie zawodowym i jego specyfice mówił Janusz Kowalski.  Tuż po południu konferencja Rady Ochrony Pracy.

XIV Forum Przedsiębiorców. Kryzys szansą dla przedsiębiorców. Zielony ład i cyfryzacja impulsem dla gospodarki

Już po raz czternasty odbyło się spotkanie świata biznesu i polityki organizowane przez „Dziennik Polski” i „Gazetę Krakowską”. Tym razem ze względu na epidemię wydarzenie przeniosło się do internetu. Debatę o tym jakie gałęzie gospodarki mogą być impulsem do wyjścia z pandemicznego kryzysu, otworzył Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii. Gospodarzem i moderatorem był red. Zbigniew Bartuś. Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski wypowiadał się w drugiej części Forum, w Loży komentatorów.


Wicepremier Jarosław Gowin poinformował o tym, że dwa instrumenty wspomagające przedsiębiorców są gotowe od dwóch tygodniu - chodzi o zawieszenie składek ZUS i wypłaty postojowego. To jak szybko pomoc finansowa wejdzie w życie, zależy od prac w sejmie.

- Pracujemy też nad wypłatą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych do 2 tys. zł na każdy etat i umowę zlecenie w branżach dotkniętych obostrzeniami - dodał wicepremier.

Jarosław Gowin mówił również, że jego resort intensywnie pracuje nad "Tarczą prawną", która ma chronić przedsiębiorców przed złym prawem i źle funkcjonującymi przepisami.

    - Będzie to międzyresortowy zespół „komandosów” do analizy tego co utrudnia i spowalnia działalność gospodarczą. Na czele tej grupy stanie moją zastępczyni Anna Kornecka - mówi wicepremier.

Zielony ład – szanse i zagrożenia
Po pierwszej części Forum odbył się panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli znakomici eksperci i praktycy. Tematem panelu był: „Zielony ład – szanse i zagrożenia. Jak przekuć transformację w dobry biznes”, wezmą udział.

W transmitowanym na żywo najważniejszym spotkaniu biznesu w regionie uczestniczyło kilkuset liderów organizacji gospodarczych i przedsiębiorców, szefów instytucji otoczenia biznesu, ludzi nauki, ekspertów. Zaproszeni zostali przede wszystkim działacze bratnich organizacji współtworzących od początku Forum Przedsiębiorców, m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Business Centre Clubu, Małopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych, Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej, Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Krak-Businessu oraz wszystkich lokalnych izb gospodarczych.

 • ForumKowalskiDebowski
 • ForumKowalskiDebowski1
 • ForumKowalskiDebowski10
 • ForumKowalskiDebowski2
 • ForumKowalskiDebowski3
 • ForumKowalskiDebowski4_ok
 • ForumKowalskiDebowski5
 • ForumKowalskiDebowski6
 • ForumKowalskiDebowski7
 • ForumKowalskiDebowski8
 • ForumKowalskiDebowski9
Czytano 971 razy