poniedziałek, 09 listopad 2020 17:52

Apel Rady Przedsiębiorczości

Prezes Janusz Kowalski wraz z członkiem Zarządu Izby Andrzejem Dębowskim uczestniczyli dziś w konferencji prasowej on-line jaka odbyła się z inicjatywy Rady Przedsiębiorczości z wicepremierem Jarosławem Gowinem.

W związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną w Polsce i rosnącą liczbą zgonów z powodu COVID-19 przedsiębiorcy zrzeszeni w Radzie Przedsiębiorczości apelują o restrykcyjne przestrzeganie rygorów sanitarnych w miejscach pracy, co pozwoli uchronić nas przed zamknięciem gospodarki.

Apelujemy do wszystkich przedsiębiorców, aby w ramach ogólnospołecznej dyscypliny przykładali szczególną wagę do właściwego wyposażenia pracowników w środki ochronne i dezynfekujące oraz dbali o przestrzeganie przez pracowników obostrzeń sanitarnych w miejscu pracy. Ponadto, zalecamy naszym pracownikom rygorystyczne przestrzeganie zasady DDM – Dystans, Dezynfekcja, Maseczka – w pracy oraz w przestrzeniach publicznych. Tylko ogólnonarodowa odpowiedzialność i samodyscyplina pozwolą uniknąć głębokiego lockdownu, którego konsekwencjami może być całkowite załamanie gospodarki, bankructwa firm oraz masowe zwolnienia i skokowy wzrost bezrobocia – apelują Szefowie wszystkich organizacji pracodawców zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorczości. Apel Przedsiębiorców został w poniedziałek przekazany osobiście na ręce Wicepremiera.
 
Chciałbym podziękować wszystkim przedsiębiorcom za ten apel, który jest przejawem odpowiedzialności nie tylko za przyszłość firm oraz miejsc pracy - to jest apel odpowiedzialności za całe polskie społeczeństwo oraz za bezpieczeństwo zdrowotne i gospodarcze kraju - powiedział Wicepremier Jarosław Gowin odbierając Apel z rąk Marka Kowalskiego, przewodniczącego Polskiej Rady Przedsiębiorczości. -Zdajemy sobie sprawę, że walczymy o przetrwanie polskiej gospodarki, o miliony miejsc pracy, o dorobek całego pokolenia Polaków. Dzisiaj najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania pandemii jest suma odpowiedzialności indywidualnej każdego z nas. Wierzę, że jako społeczeństwo sprostamy temu zadaniu - dodał Wicepremier.  

- Potrzebna nam solidarność z rządem, aby nie zamrażał biznesu, bo gospodarka nie przetrwa kolejnego lockdownu. Biznes może działać nawet w trudnych warunkach, w reżimie sanitarnym. Procedury muszą być wypracowywane w dialogu pomiędzy rządem, ekspertami i przedsiębiorcami. - podkreśla Marek Kowalski, przewodniczący Polskiej Rady Przedsiębiorczości, prezes Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Pobierz PDF

Czytano 780 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 09 listopad 2020 18:06