piątek, 29 maj 2020 08:21

Rzemiosło czeka rewolucja informatyczna

Wczorajsza wideokonferencja potwierdziła, że przed rzemiosłem polskim stoi rewolucja informatyczną. Ministerstwo dąży do ograniczenia papierologii. Nie zawsze i nie wszędzie będzie to możliwe. Taką opinię wypowiedział podczas konferencji Janusz Kowalski.

Wideokonferencja Prezydium Zarządu ZRP z Olgą Semeniuk.

Wideokonferencja Prezydium Zarządu ZRP z Olgą Semeniuk podsekretarzem stanu w ministerstwie rozwoju odbyła się w czwartek 28 maja br. W spotkaniu wzięli udział członkowie Prezydium ZRP z prezesem Janem Gogolewskim i wiceprezesem Januszem Kowalskim, prezesem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Ministerstwo Rozwoju zaproponowało następującą tematykę spotkania: przedstawienie CEIDG, omówienie obowiązku ustawowego zw. z wpisem do CEDIG kwalifikacji zawodowych, omówienie procesu zgłaszania uprawnień rzemieślniczych przez Izby Rzemieślnicze (m.in.konto użytkownika, aktywacja, logowanie), system wsparcia dla izb i rzemieślników, dyskusja nad możliwością cyfrowego procesu "wpisu na prośbę rzemieślnika", plany na przyszłość związane z projektem " Konto przedsiębiorcy".

Poza pracownikami ministerstwa rozwoju wypowiadali się przedstawiciele Związku Rzemiosła Polskiego. Wynika z tego, że program zostanie uruchomiony 1 października tego roku. Od tego czsu każdy rzemieślnik będzie miał swoje konto, na którym zawarte będą wszystkie istotne informacje o przedsiębiorcy.

Ze strony rzemiosła wypowiadali się prezes Jan Gogolewski, wiceprezesi Jan Klimek i Janusz Kowalski oraz dyrektor generalna ZRP Edyta Doboszyńska.

Czytano 1483 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 29 maj 2020 08:39