piątek, 22 listopad 2019 13:56

Jeszcze kilka zdań o rzemieślniku artyście Robercie Jahodzie

Janusz Kowalski,prezes naszej Izby i Anna Adamczyk, dyrektor Izby w ślad za wystawą "Pochwała książki. Robert Jahoda - rzemieślnik artysta"zaprezentowali pamiątkową księgę, którą Robert Jahoda podarował Izbie na Jubileusz.

Przypomnijmy - w Kamienicy Hipolitów stanowiącym jeden z oddziałów Muzeum Krakowa otwarto wystawę pt. "Pochwała książki. Robert Jahoda - rzemieślnik i artysta". Kurator wystawy Leszek Sybila opowiedział o jej głównym bohaterze, genialnym rzemieślniku artyście - Robercie Jahodzie. Do dziś w wielu krakowskich domach są książki w jego oprawie, są okolicznościowe dokumenty przez niego pięknie wyeksponowane. W naszej Izbie też jest kilka wykonanych przez niego dyplomów. Okazuje się, że jest też ta wspaniała księga. Cenna jest sama oprawa, ale najcenniejsze autografy osób wiele znaczących dla Polski i Krakowa oraz dla rzemiosła.

• jahodaizba_2
  • jahodaizba_3