poniedziałek, 09 wrzesień 2019 12:28

XIX Diecezjalne Święto Chleba w Brzesku

W Brzesku 8 września po raz 19. odbyło się Diecezjalne Święto Chleba. W uroczystości uczestniczyli piekarze, cukiernicy, pszczelarze, kominiarze, winiarze, koła gospodyń wiejskich, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, policji, poczty sztandarowe i mieszkańcy. Mszy św. na pl. Kazimierza przewodniczył abp Nowacki.
Janusz Kowalski, wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego a zarazem prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie uhonorował Szablą Kilińskiego - najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym - ks. Józefa Drabika, kapelana Izby Rzemieślniczej w Tarnowie.
Szablą Kilińskiego odznaczeni zostali także Andrzej Kuta, prezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie i przedsiębiorca Stanisław Bańbor. Ponadto mistrz kominiarski z Tarnowa Stanisław Lemek został uhonorowany prezydenckim brązowym Krzyżem Zasługi. Platynowa Odznaka Rzemiosła została przyznana brzeskiemu rzemieślnikowi Franciszkowi Cieśli. Srebrną Odznakę Rzemiosła otrzymali Anna Kural, Władysława Kura i Jan Zelek, natomiast Honorową Odznakę Rzemiosła - Henryk Myszka.

Foto Beata Malec-Suwara (Gość. PL)

Czytano 1158 razy