czwartek, 18 lipiec 2019 06:35

Zdobądź dofinansowanie do egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego!

Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości uprzejmie informuje, że nawiązała współpracę z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w zakresie realizacji projektu "Kierunek kariera zawodowa". Dzięki temu Projektowi można zdobyć aż 87% dofinansowania do egzaminu czeladniczego, mistrzowskiego lub innych szkoleń! I co najważniejsze - Projekt obejmuje zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą jak i osoby pracujące!

Kto może skorzystać z projektu?

Bony i usługi doradztwa zawodowego (Bilans Kariery) są przeznaczone:

- dla osób pracujących (zatrudnionych na umowę o pracę, na podstawie wyboru, mianowania, powołania lub spółdzielczej umowy o pracę – w rozumieniu Kodeksu pracy, a także na umowę zlecenie lub umowę o dzieło);

- prowadzących wyłącznie jednoosobową działalność gospodarczą i nie zatrudniają pracowników;

- rolników, którzy nie są osobami bezrobotnymi, opłacają składki w KRUS i poświęcają czas na prowadzenie gospodarstwa rolnego, nawet jeżeli nie zrealizowały żadnej sprzedaży lub usług i nic nie wyprodukowały oraz obcokrajowcy, którzy posiadają dokument upoważniający ich do pobytu oraz świadczenia pracy na terenie RP), niezależnie od miejsca wykonywania pracy.

 

Z dofinansowania mogą skorzystać osoby w jakiś sposób związane z Małopolską - mieszkające, uczące się lub pracujące w województwie małopolskim. Ponadto Projekt jest skierowany do osób, które:

- ukończyły 50. rok życia – niezależnie od wykształcenia;
- ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat - posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
- ukończyły 18 lat, a jeszcze nie mają 25 lat - posiadają wykształcenie co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą) - akcyjnie.

 
Jak skorzystać ze szkoleń?

Pierwszym krokiem do otrzymania bonów szkoleniowych jest usługa Bilansu Kariery. Jest to indywidualne spotkanie (lub cykl spotkań) z doradcą zawodowym, podczas którego nie tylko podsumowuje się dotychczas nabyte umiejętności, edukację i doświadczenia zawodowe, ale także określa się plan dalszego rozwoju, w tym m.in. rodzaje i tematykę potrzebnych szkoleń.

Na Bilans Kariery będzie można umówić się w Krakowie, Tarnowie i Nowym Sączu, doradcy WUP dyżurują także w punktach mobilnych w kilkudziesięciu miejscowościach Małopolski.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usługi Bilansu Kariery i otrzymaniem dofinansowania do szkoleń w formie bonów proszone są o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z biurem projektu "Kierunek Kariera" w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie, plac Na Stawach 1, tel. 12 619 84 55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub z wybranym Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej:

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Krakowie, pl. Na Stawach 1, tel. 12 424 07 38, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Nowym Sączu, ul. Węgierska 146, tel. 18 442 94 90, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, tel. 14 626 99 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Jakie szkolenia są dostępne?

Szkolenia realizowane są na terenie całej Małopolski przez firmy szkoleniowe, które w pierwszej kolejności oferują szkolenia:

- egzaminy czeladnicze i mistrzowskie;
- kursy językowe w połączeniu z egzaminem;
- informatyczne, w tym dotyczące obsługi np. komputerów, smartfonów, laptopów i innych urządzeń, umiejętności korzystania z internetu, korzystania z narzędzi cyfrowych i aplikacji, obsługi programów biurowych, m.in. pakietu MS Office, obsługi specjalistycznych programów;
- kurs prawa jazdy kat. A, B, C, C+E;
- zarządzanie projektami.

Pełna tematyka możliwych do realizacji szkoleń dostępna jest w Bazie Usług Rozwojowych (uslugirozwojowe.parp.gov.pl) oraz w biurze projektu "Kierunek Kariera".

Projekt ten jest przedsięwzięciem wyróżniającym nasz region na tle innych poprzez swój zasięg. Będzie realizowany do połowy 2023 r., obejmie wsparciem w postaci bonów na szkolenia ponad 25 tys. pracujących Małopolan. Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył na ten cel prawie 90 mln zł.

Więcej informacji o projekcie "Kierunek Kariera" udziela biuro projektu - tel. 12 619-84-55, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Informacji na temat tego jak uzyskać bony na przeprowadzenie egzaminu czeladniczego i mistrzowskiego udziela również Wydział Oświaty i Kwalifikacji Zawodowych, tel. 12 422-77-68, e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytano 697 razy Ostatnio zmodyfikowano czwartek, 18 lipiec 2019 11:25