piątek, 17 maj 2019 20:16

Otwarcie Kiermaszu Rzemiosła 2019 w Rynku Głównym

Jerzy Muzyk, zastępca prezydenta Krakowa oficjalnie otworzył kiermasz rzemiosła urządzony przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie z okazji zbliżającego się Święta Rzemiosła. Kiermasz potrwa do 26 maja.

W otwarciu kiermaszu uczestniczyli również kapelan małopolskiego rzemiosła, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś, zastępcy prezesa Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Tadeusz Dąbrowski i Grzegorz Mielnicki, dyrektor Izby Anna Adamczyk, sekretarz Rady Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Roman Gawrysiak i społeczny doradca prezydenta ds. przedsiębiorczości Janusz Chwajoł. Po oficjalnym otwarciu imprezy po  kiermaszu gości oprowadził Dariusz Michalak, prezes firmy Artim. Prezes MIRiP Janusz Kowalski dotarł na kiermasz później, wprost z pociągu z Warszawy, gdzie uczestniczył w rządowym posiedzeniu komisji ds. kształcenia zawodowego.

Główne uroczystości tegorocznego święta odbędą się w sobotę 25 maja. Rozpocznie je msza święta o godz. 10 w Bazylice Mariackiej.

• Kier_1
  • Kier_10