niedziela, 14 kwiecień 2019 21:09

Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie otwarte

Jacek Majchrowski, prezydenta Krakowa i Tomislav Vidosevič, ambasador Chorwacji w Polsce otworzyli oficjalnie Targi Wielkanocne na Rynku Głównym w Krakowie. Gości było wielu, możecie ich zobaczyć na zdjęciach. Przemówienia wygłosili prezydent Jacek Majchrowski, ambasador Chorwacji Tomislav Vidosević i Darko Karen, żupan województwa Koprivničko Križevačkiego. Małopolską Izbę RZemiosła i Przedsiębiorczościreprezentował prezes Janusz Kowalski.

Najważniejszym akcentem tegorocznego otwarcia Targów była prezentacja "Pisanek od serca". To dzieła sztuki, króre są znakiem rozpoznawczym województwa Koprivničko Križevačkiego. Pisanki pięknie wpisały się w krakowski Rynek i stały ważnym symbolem tegorocznego Targu Wielkanocnego.

Przybywajcie więc na krakowski Rynek! U stóp kościoła św. Wojciecha zobaczycie niezwykłe pisanki - dar województwa Koprivničko Križevačkiego (płn. Chorwacja) dla mieszkańców Krakowa. Jako symbol przyjaźni i radości Świąt Wielkanocnych. „Pisanki od serca” są po raz pierwszy w Polsce. Wcześniej były już w 120 miastach świata (m.in. w Paryżu, Nowym Jorku, Klagenfurcie).

Czytano 286 razy