Wydrukuj tą strone
czwartek, 28 marzec 2019 20:23

18. Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy

„Jestem artystą – od pasji do profesji” – to temat XVIII Małopolskiego Konkursu Kucharsko – Cukierniczego organizowanego Zespole Szkół Specjalnych nr 14 w Krakowie. Impreza ma za sobą długą tradycję, a jej tegoroczny temat szczególnie pobudza wyobraźnię. Tematyka tegorocznego konkursu jest kontynuacją projektu „Jestem artystą!” realizowanego w ZSS nr 14, którego konkluzją jest stwierdzenie, że w sztuce nie ma barier.

Głównymi założeniami konkursu jest wykorzystanie produktów lokalnych, tradycyjnych przepisów, promowanie kultury gastronomicznej co doskonale wpisuje się w główne założenia Projektu Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej Kraków 2019. W tegorocznym konkursie wzięło udział 36 uczniów w tym 12 drużyn kucharskich i 6 drużyn cukierniczych.

W uroczystym podsumowaniu konkursu i ogłoszeniu wyników uczestniczyła m.in. zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska i małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Wśród wielu fundatorów nagród była m.in. Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości. W imieniu prezesa Janusza Kowalskiego nagrody wręczała Agnieszka Walczak-Szafer.

Czytano 429 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 29 marzec 2019 09:16