piątek, 21 grudzień 2018 20:23

Spotkanie opłatkowe w Katowicach

Tomasz Kowalik, zastępca dyrektora Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości zachęca do przeczytania relacji ze spotkania opłatkowego w Katowicach.

W poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku, w Restauracji Dworek Pod Lipami (Katowice, osiedle Giszowiec), odbyło się tradycyjne Spotkanie Opłatkowe Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Uroczyste Spotkanie Opłatkowe katowickiej Izby Rzemieślniczej jest okazją do wspólnego świętowania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz integracji środowiska rzemieślniczego, przedsiębiorców sektora MŚP, pracodawców oraz przedstawicieli środowiska gospodarczego województwa śląskiego. Podczas wydarzenia wręczone zostały odznaczenia rzemieślnicze. Pracownicy katowickiej Izby Rzemieślniczej zostali uhonorowani medalami im. Jana Kilińskiego, a dr Michał Wójcik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym - Szablą im. Jana Kilińskiego. Specjalnie dla Gości katowickiej Izby Rzemieślniczej wystąpili Soliści Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz dzieci i młodzież z zespołu ”Młody Śląsk", którzy zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Podczas wydarzenia, swoją uroczystą premierę miał również Kalendarz Rzemieślniczy na 2019 rok, który powstał we współpracy z Katowice - oficjalny profil miasta - karty kalendarza na poszczególne miesiące zdobią Rzemieślnicy związani z Katowicami na tle najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc w mieście, takich jak np. Strefa Kultury, Biblioteka Śląska czy dzielnica Nikiszowiec. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Prezes Janusz Kowalski wręczył też szablę Kilińskiego razem z prezesem Katowickiej Izby Klimkiem. W uroczystości uczestniczyła również dyrektor Izby Anna Adamczyk.

Czytano 1583 razy Ostatnio zmodyfikowano piątek, 28 grudzień 2018 11:48