czwartek, 18 październik 2018 21:32

Ślubowanie uczniów klas pierwszych w naszej szkole

15 października 2018 r. był szczególnym dniem w życiu naszej szkoły – w tym dniu uczniowie, grono pedagogiczne i zaproszeni goście brali udział w ślubowaniu klas pierwszych Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP. Uroczystość zwieńczyło otwarcie nowej pracowni fryzjerskiej szkoły.Spotkaniu przewodził prezes Izby Janusz Kowalski wraz z dyrektorem Rzemieślniczego Zespołu Szkół Elżbietą Kosacką.

Na uroczystości gościliśmy zastępcę prezydenta Miasta Krakowa do spraw Edukacji i Sportu Katarzynę Król, nie zabrakło również przedstawicieli rzemiosła i szkoły m. in. Zarządu Izby (Tadeusz Dąbrowski, Grzegorz Mielnicki, Andrzej Dębowski, Tadeusz Kurpiel, Alojzy Pabian, Maciej Zając), władz Cechu Rzemiosł Różnych: Starszy Cechu Zofia Michalska, dyrektor cechu Katarzyna Grudzień, przewodniczącego Komisji Rewizyjnej MIriP Marka Lasonia, przewodniczącego Rady Rodziców Krzysztofa Krawczyka i oczywiście nauczycieli oraz uczniów.

Po odsłuchaniu Hymnu Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej i Hymnu Rzemiosła Polskiego, uczniowie wygłosili rotę ślubowania, przyrzekając na sztandar MIRiP sumienne wykonywanie uczniowskich obowiązków i godne reprezentowanie szkoły.

Następnie zabrali głos zaproszeni goście. Prezes Janusz Kowalski w swoim wystąpieniu pogratulował wyboru szkoły uczniom i wyraził przekonanie, że okaże się ona najlepszą szkołą techniczną w Krakowie. Zapewnił również ze strony Izby, jak i mistrzów szkolących, którzy są niezwykłymi profesjonalistami, o pomocy i wsparciu na każdym etapie nauki i przekraczaniu progu dorosłości, życząc jednocześnie wielu sukcesów.  

Po uroczystości ślubowania uczniowie szkoły zaprezentowali fantastyczny program artystyczny, a uroczystość zwieńczyło otwarcie nowej szkolnej pracowni fryzjerskiej. Profesjonalnie wyposażona sala stworzy uczniom jeszcze lepsze warunki do rozwijania umiejętności zawodowych i nauki zawodu. Jest przestronna, dobrze oświetlona, urządzona zgodnie z zasadami ergonomii. Uczniowie będą zdobywali wiedzę w komfortowych warunkach, dających im bezpieczeństwo pracy i dbałość o zdrowie. Cieszymy się, że udało się dokończyć tę inwestycję, która jest kolejnym krokiem ku przyszłości szkolnictwa zawodowego.

Czytano 759 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 22 październik 2018 09:29