wtorek, 05 czerwiec 2018 09:18

Zachęcamy do zgłaszania uwag do projektów ustaw

Uprzejmie informujemy, że Związek Rzemiosła Polskiego realizuje projekt „Monitorowanie prawa gospodarczego przez organizacje rzemiosła”. Dzięki uruchomionej na stronie ZRP platformie każdy rzemieślnik i każda organizacja może wyrazić swoje zdanie na temat konsultowanych aktów prawnych.

W chwili obecnej konsultowane są dwa akty prawne, szczególnie ważne dla przyszłości małych i średnich przedsiębiorców:

  • Projekt ustawy o zmianie ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne - tzw. „Mały ZUS dla Małych firm” czyli obniżenie proporcjonalne do przychodu składki na ubezpieczenie społeczne dla osoby prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, których przeciętne miesięczne przychody nie przekraczają 2,5-krotności minimalnego wynagrodzenia;
  • Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni – doprecyzowanie szczegółowych i niejasnych przepisów ustawy. Jednym z dyskutowanych zapisów jest ocena czy dana działalność jest możliwa w dni ograniczające handel na podstawie kategorii „przeważającej działalności”.

    Prosimy o komentowanie aktów prawnych zamieszczonych na stronie projektu http://rzemioslooprawie.zrp.pl/prawo-gospodarcze-ogolne/, jak również rozpowszechnienie tej informacji.
Czytano 937 razy Ostatnio zmodyfikowano wtorek, 05 czerwiec 2018 10:24