sobota, 12 maj 2018 20:32

Dobczyce. Wspomnienie Marii Brożek

W Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym im. Burmistrza Marcina Pawlaka w Dobczycach odbyło się spotkanie poświecone wspomnieniu Marii Brożek, zmarłej przed dwoma laty szefowej rodzinnej firmy "Złoty Kłos". Okazją dla zorganizowania tej uroczystości była decyzja Rady Miejskiej w Dobczycach o przyznaniu Marii Brożek tytułu Zasłużonej dla Ziemi Dobczyckiej. Statuetkę i dyplom odebrał mąż Władysław Brożek. W spotkaniu uczestniczył prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Janusz Kowalski.

Maria Brożek była liderem lokalnym i animatorem życia kulturalnego. Była niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie przedsiębiorczości. Dla wielu kobiet była wzorem do naśladowania, jako kobieta łącząca udane życie rodzinne z pracą zawodową i społeczną. Zasłużenie jako pierwsza zdobyła tytuł Kobiety Dobczyc. Została uhonorowana także wieloma odznaczeniami, w tym Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.

Podczas spotkania został wyemitowany dwuczęściowy film o Marii Brożek. Na scenie wystąpiła Orkiestra Dęta z Dobczyc, Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce, dzieci i młodzież ze szkoły muzycznej. Zmarłą przed dwoma laty Marię Brożek wspominali m.in.prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Wiesław Jopek, wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego Stanisław Bisztyga, prezes Izby Gospodarczej Dorzecza Raby Robert Kawecki, wójt Raciechowic Marek Gabzdyl.

• DSCF4879
  • DSCF4880