poniedziałek, 26 marzec 2018 09:45

Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy

Małopolski Konkurs Kucharsko-Cukierniczy od siedemnastu lat integruje uczniów szkół branżowych specjalnych z Małopolski i zagranicy, pozwala im zaprezentować swoje zdolności kulinarne, a także poznać rówieśników z innych szkół. Jak co roku, jednym ze sponsorów głównych nagród w Konkursie jest Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Cztery zespoły cukiernicze i dziesięć kucharskich, czyli łącznie aż 28 uczniów, rywalizowało w dniu 15 marca w Małopolskim Konkursie Kucharsko-Cukierniczym dla uczniów szkół specjalnych. Tradycyjnie Konkurs odbywa się w Zespole Szkół Specjalnych Nr 14 na osiedlu Sportowym 28. Impreza ma za sobą długą już 17 letnią tradycję. W tym roku hasło przewodnie Konkursu to: „Świat baśni, bajek i legend”. W uroczystości wręczenia nagród brali udział przedstawiciele MIRiP – Dyrektor Anna Adamczyk wraz z zastęcą Tomaszem Kowalikiem.

Patronat honorowy nad konkursem sprawują wojewoda małopolski, marszałek województwa małopolskiego, prezydent Krakowa i Małopolski Kurator Oświaty. Puchary dla zwycięskich drużyn ufundowały: Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników. Uczestników konkursu ocenia profesjonalne jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

• Konkurskucharski
  • Konkurskucharski1