poniedziałek, 05 marzec 2018 14:45

Miasta Historyczne 3.0

W dniach 1-2 marca w Krakowie odbyła się I Konferencja w ramach projektu Miasta Historyczne 3.0 na którą przybyli znamienici goście z całej Europy. Była to doskonała szansa, na wzmocnienie współpracy pomiędzy Izbą, a innymi partnerami z krajów UE w tym z ważnym dla nas Partnerem – przedstawicielem czeskiego Brna.

Z przedstawicielami MIRiP tj. z-cą prezesa Tadeuszem Dąbrowskim oraz z-cą dyrektora Tomaszem Kowalikiem spotkała się Dyrektor działu marketingu i kontaktów z zagranicą miasta Brna, Pani Barbora Podhrázská. Podczas spotkania poruszono najważniejsze tematy dotyczące rzemiosła w Polsce i Czechach: rozwój szkolnictwa zawodowego, obowiązek posiadania kwalifikacji do wykonywania zawodów oraz przynależność do organizacji rzemieślniczych. Ważnym tematem rozmów, była także kwestia rozwoju turystyki Krakowa i Brna. Jesteśmy pewni, że podjęte przez Izbę działania pomogą wzmocnić współpracę tych dwóch miast - doskonałą okazją na rozpoczęcie rozmów przez władzę miasta Brna oraz władze Krakowa będzie Jubileusz 90-lecia Izby w dniu 19 maja 2018, na którym to ze wstępnych ustaleń przybędą przedstawiciele Brna.

Współpraca Kraków-Brno jest dla Izby niezwykle ważna, ponieważ dostrzegliśmy w Czechach doskonałego Partnera do realizacji projektów MIRiP. Przykładem tej współpracy jest wyjazd uczniów naszej szkoły do Brna, który odbędzie się już 20 maja b.r.. Przypominamy, że współpraca ta rozpoczęła się w 2016 roku w ramach Projektu (LINK DO PROJEKTU) realizowanego z Funduszy Grupy Wyszehradzkiej. Wtedy to przedstawiciele delegacji z Czech w tym: Dyrektor Střední škola polytechnická w Brnie Pan Andrzej Bartoś oraz właściciel dużych czeskich spółek (GipsCon, J.M.Klima) Květoslav Škrob odwiedzili Kraków i zadeklarowali chęć dalszej współpracy z MIRiP.

Czytano 963 razy Ostatnio zmodyfikowano poniedziałek, 05 marzec 2018 14:54