wtorek, 24 październik 2017 10:37

Drogi rozwoju. Infrastruktura i transport motorem polskiej gospodarki

Jak w ostatnich latach zmienił się polski transport? Jakie wyzwania niesie za sobą nowoczesna technologia używana w transporcie? Jak polskie firmy dostosują się do tych zmian? Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczestnicy VIII Forum Przedsiębiorców wśród których byli przedstawiciele MIRiP – prezes Janusz Kowalski wraz z z-cą Tadeuszem Dąbrowskim oraz z-ca dyrektora Tomasz Kowalik.

Wśród zaproszonych prelegentów byli obecni m.in. przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa - minister Andrzej Adamczyk oraz wiceminister Marek Chodkiewicz a w panelu dyskusyjnym również przedstawiciele pracodawców: Polskich Linii Kolejowych, Lotniska im. Jana Pawła II w Krakowie, Orlen Oil a także przedstawiciel Małopolskiego Porozumienia Organizacji Gospodarczych –  Marek Malec.

Zebrani goście starali się odpowiedzieć na trudne pytania związane z budową dróg, torów, lotnisk, portów i mieszkań: co i jak budować, by poprawić standard życia Polaków, a jednocześnie pobudzać gospodarkę. Każdy z panelistów omawiał temat w kontekście swojej (zwykle dużej) firmy, jednak dopiero wystąpienie przedstawiciela MPOG Marka Malca pokazało z jakimi problemami borykają się małopolscy przedsiębiorcy. Zwrócił uwagę na problem zakorkowania Krakowa oraz na zagrożenia które niesie za sobą budowa Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, która kończyć się będzie w Głogoczowie. Węzeł stworzony w tym miejscu może znacznie utrudnić wjazd do miasta.

  • Forum_1
  • Forum_2
  • Forum_3
  • Forum_4
  • Forum_5

 

Czytano 1449 razy Ostatnio zmodyfikowano wtorek, 24 październik 2017 11:27