poniedziałek, 09 październik 2017 11:46

Słoneczny festyn pod patronatem MIRiP

W dniu 07.10.2017 r. w Zespole Szkół Nr 5 przy ul. Mackiewicza 15 w Krakowie odbył się Słoneczny Festyn dla dzieci i młodzieży, którego tematem przewodnim był świat rzemiosła. Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, na prośbę Dyrektora szkoły Pani Renaty Rausińskiej, a zwłaszcza jej zastępczyni Pani Joanny Arciszewskiej, z którą Izba współpracowała wielokrotnie w latach ubiegłych, objęła patronatem to wydarzenie a także została jego sponsorem.

W imprezie z ramienia Izby wzięli udział z-ca Dyrektora Izby Tomasz Kowalik, Beata Ostrowska oraz Marcin Stanek – pracownik Zakładu Stolarskiego. Przygotowali oni stoisko prezentujące Rzemieślniczą Branżową Szkołę I Stopnia MIRiP oraz mini warsztat stolarski, gdzie dzieci mogły popróbować swoich sił w tym fachu: wiercić, wkręcać, wykręcać, zaciskać, itp., co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników Festynu.

Podczas trwania imprezy odbył się konkurs na przebranie za rzemieślnika, którego jurorami byli T. Kowalik i B. Ostrowska. Dzieci przebrały się za cukierników, kucharzy, ślusarza, modystki, jednak największe uznanie zdobył i jednocześnie wygrał konkurs chłopiec przebrany za pszczelarza.

Ponadto szkoła przygotowała także konkurs z wiedzy o rzemiośle. Dzieci wraz z rodzicami odpowiadały na pytania dotyczące współczesnego rzemiosła, a także tradycji rzemieślniczych. Byliśmy pod wrażeniem ich wiedzy! Pytania nie dotyczyły tylko wiedzy ogólnej, ale także wymagały znajomości Ustawy o rzemiośle co znacznie podniosło poziom konkrsu.

• Rzemieslnicza_Branzowa_Szkola_MIRiP1
  • SlonecznyFestyn_7
  • SlonecznyFestyn_8
  • SlonecznyFestyn_9