wtorek, 27 czerwiec 2017 13:42

"Praca rzemieślników koroną Maryji”

Po raz 36 rzemiosło polskie w dniu 25 czerwca b.r. pielgrzymowało do Częstochowy na Jasną Gorę. Organizatorem pielgrzymki była Beskidzka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej. Pielgrzymka rozpoczęła się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Honorowy Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik i Prezes Izby w Bielsku Białej Kazimierz Góralczyk wręczyli wyróżnionym uczniom oraz mistrzom szkolącym  Honorowe Dyplomy. Dyplomy takie otrzymali mistrz stolarski  Jan Ciszek  z Cechu Rzemiosł Drzewnych i Innych Zawodów oraz jego uczeń Bartosz Bogacz. Mszę św. koncelebrował Jego Ekscelencja Biskup Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel. Akt Zawierzenia odczytał Prezes Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku Białej, a okolicznościowe przemówienie wygłosił Honorowy Prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. Uroczystości pielgrzymkowe zakończyło  przejście pocztów sztandarowych oraz starszyzny cechowej przed Obrazem Matki  Bożej Częstochowskiej.
Zarząd Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie reprezentowali w uroczystościach pielgrzymkowych; członkowie  Andrzej Dębowski i Alojzy Pabian oraz dyrektor Anna Adamczyk.

• Pielgrzymkarzemioslajasnagora2017_1
  • Pielgrzymkarzemioslajasnagora2017_2