niedziela, 14 maj 2017 18:16

Piotr M. Mikosz królem elektem krakowskiego Bractwa Kurkowego

W sobotę 13 maja na Pasterniku odbyło się strzelanie królewskie krakowskiego Bractwa Kurkowego. Królem elektem został Piotr Michał Mikosz, menedżer, obywatel Polski i Francji, który ma w swoim życiorysie również pracę w znanych francuskich mediach. Król-elekt jest związany zawodowo z Instytutem Zootechniki. Nowemu królowi towarzyszyć będą marszałkowie - Dobiesław Gała, artysta-rzeźbiarz i grafik z krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Zbigniew Szota, menedżer branży terapeutycznej, specjalista akupunktury i terapii manualnej. Intronizacja nowego króla odbędzie się już 3 czerwca w Rynku Głównym.
Wcześniej odbyły się strzelania wipowskie. Superpuchar zdobył Oleg Mendiuk, konsul generalny Ukrainy, pokonał gen. pil. Sławomira Żakowskiego. W tej konkurencji startował również Janusz Kowalski, prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości wKrakowie. Niestety bez powodzenia. Na zdjęciu prezes Janusz Kowalski z minister Anną Marią Anders i Gniewomirem Rokosz Kuczyńskim.

Czytano 2675 razy